Справа № 2-22 /07рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2007 р. Турківський районний суд Львівської області в складі: головуючого - судді Федитник І. Д. при секретарі Бучак М. О.
з участю адвокатів : ОСОБА_1ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Турка цивільну справу за позовом ОСОБА_3до ОСОБА_4про втрату права користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації та зустрічного позову ОСОБА_4до ОСОБА_3про вселення та усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням , -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася з даним позовом посилаючись на те , що відповідач з яким шлюб розірвано після сварок і скандалів з 2004 року не проживає без поважних причин у квартирі, що знаходиться в АДРЕСА_1Про те що , відповідач не проживає підтверджується актами складеними комісією Завадівської сільської ради та показами свідків . Крім того відповідач добровільно у вересні 2004 році виселився з квартири і перейшов проживати до своїх батьків .
Відповідач пред"явив зустрічний позов до ОСОБА_3про вселення та усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням посилаючись на те , що через неправомірні сварки і скандали по відношенню до нього не мав можливості проживати і змушений тимчасово проживати у своїх батьків . У квартирі не проживає з поважних причин . У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала , посилаючись на ті ж обставини , що і в позовній заяві і дала пояснення . Крім того доповнила що після сварки відповідач у міліції власноручно написав розписку , що не буде заходити на квартиру . Зутсрічний позов не визнає , оскільки відповідачу ніхто не чинив перешкоди у користуванні , однак діти также не бажають проживання батька у квартирі.
У судовому засіданні відповідач позов не визнав і пояснив . що з поважних причин через неправомірні дії позивачки не проживає у квартирі з вересня 2004 року . Розписку написав після сварки під диктовку працівника міліції . До адмінвідповідальності за вчинення насильства в сім"ї притягувався.
Осільки з поважних причин не проживає у квартирі , то просить вселити та усунути перешкоди у користуванні житловим приміщенням
Заслухавши пояснення сторін , покази свідків , дослідивши матеріали справи суд вважає , що позов підлягає до задоволення , а зустрічний позов не підлягає до задоволення .
Судом встановлено що відповідач з яким шлюб розірвано після сварок і скандалів з вересня 2004 року не проживає без поважних причин у квартирі, що знаходиться в АДРЕСА_1Факт не проживання відповідачем у житловому приміщенні без поважних причин підтверджується актами складеними комісією Завадівської сільської ради та показами свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 які показали , що у вересні 2004 році після сварки відповідач забрав свої речі з хати і разом з своїми батьками перейшов жити до батьків . 23.09.2004 року відповідач після вчинення насильства в сім"ї у письмовій формі написав , що не буде заходити на квартиру .
Вищенаведе підтверджується поясненнями позивачки , частково відповідачем , свідоцтвом про розірвання шлюбу, довідкою про склад сім"ї , актами складеними комісією Завадівської сільської ради від 8 та 12 листопада 2006 року , ордером від 08.05.1996 року . розпискою від 23.09.2004 р., постановою Турківського райсуду від 28.02.2007 р. та показами свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та матеріалами цивільної справи за позовомОСОБА_3до Завадівської сільської ради та третьої особи ОСОБА_4про визнання рішення протиправним .
Відповідно до ст. ст. 71 ч. 1 , 72 ЖК України відповідач втратив право користування житловим приміщення , оскільки більше як 6 місяців без поважних причин не проживає у житловому приміщенні, тобто з вересня 2004 року по даний час і підлягає зняття з реєстрації. Крім того суд приймає до уваги те , що відповідач ніяких матеріальних розходів по утриманні квартирі не здійснював і не звертався до відповідних органів із заявами про неможливість проживання у спірній квартирі через перешкоди , що чинили йому позивачка або інші особи і сам у квартиру вселитись не намагався.
Враховуючи всі докази суд вважає , у зустрічному позові ОСОБА_4до ОСОБА_3про вселення та усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням відмовити за безпідставністю заявлених вимог. Судом не здобуто доказів факту заміни замка з метою не допущення проживання відповідача до квартири .
Керуючись ст. ст. 10, 60 , 88 , 212 ЦПК України , ст. ст. 71 ч. 1 , 72 ЖК України , суд , -
ВИРІШИВ:
ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1визнати таким , що втратив право користування житловим приміщенням , що заходиться в АДРЕСА_1 та зняти з реєстрації
У зустрічному позові ОСОБА_4до ОСОБА_3про вселення та усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням відмовити за безпідставністю заявлених вимог
Стягнути з ОСОБА_4на користь ОСОБА_3 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 8 грн.50 коп. і за ІТЗ в сумі 7 грн. 50 коп., а всього разом 16 грн..
Рішення може бути оскаржено до Львівського апеляційного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення , а апеляційну скаргу протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.