Судове рішення #25774315

Дата документу: 05.09.2012

Справа № 0818/8008/2012

Номер провадження 2/0818/2626/2012


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2012 року м. Запоріжжя


Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Гашук К.В., при секретарі Соловйовій А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до районної адміністрації по Хортицькому районі в м. Запоріжжі про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,


ВСТАНОВИВ:


Позивачка звернулася до суду з позовом до ПАТ КБ «ПриватБанк»про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 18.07.2012 року, за клопотанням ОСОБА_1, було замінено первісного відповідача ПАТ КБ «Приватбанк»на належного відповідача районну адміністрацію Хортицькому району в м. Запоріжжя.

В обґрунтування позову зазначала, що з 02.04.1950 року вона передбувала у шлюбі з ОСОБА_2, який помер 21.10.2006 року. Після смерті її чоловіка відкрилася спадщина у вигляді вкладу, який знаходиться на депозитному рахунку в ПАТ КБ «Приватбанк». Спадкоємці першої черги за законом після смерті померлого ОСОБА_2, їх спільні діти відмовилися від спадщини., тобто вона є єдиним спадкоємцем після померлого чоловіка. Посилаючись на те, що вона через хворобу не мала можливості своєчасно звернути до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, ОСОБА_1 просила суд продовжити термін прийняття спадщини після померлого чоловіка ОСОБА_2

У судове засідання позивач не з'явилися. Надала суду письмову заяву, в якій просить розглянути справу без її участі та участі позивача. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за відсутності відповідача та ухвалення рішення на розсуд суду, заперечень проти позовних вимог не надав.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.

У зв'язку з чим, на підставі ст. 197 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксації судового процесу.

Всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, надавши їм оцінку у сукупності з оголошеними та дослідженими матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, у зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що 21.10.2006 року помер ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-ЖС № 056752, виданим Запорізьким міським відділом реєстрації актів цивільного стану Запорізького обласного управління юстиції, актовий запис № 9553.

Спадкодавець ОСОБА_2 проживав за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина у вигляді вкладу, який знаходиться на рахунку ПАТ КБ «Приватбанк»№ 26351600180920.

Заповіту померлий не залишив.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України спадкоємцем першої черги за законом після смерті спадкодавця є дружина померлого - позивач по справі та його діти, які надали суду нотаріально завірену заяву про відмову від спадщини.

Відповідно повідомлення Восьмої Запорізької державної нотаріальної контори від 03.08.2012 року за № 2203/01-16, спадкова справа після померлого 21.10.206 року ОСОБА_2 не заводилась.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини (ч.1 ст. 1269 ЦК України).

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч.1 ст. 1270 ЦК України).

Відповідно до ст. 1271 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

При вищевикладеному, приймаючи до уваги встановлені судом обставини, а саме, що позивачка пропустила строк на прийняття спадщини з поважних причин, оскільки після смерті чоловіка тривалий час хворіла, що підтверджується відповідними медичними довідками, дослідивши та оцінивши зібрані у справі докази, суд дійшов висновку позові вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 57, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1217, 1222, 1223, 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд, -


ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_1 до районної адміністрації по Хортицькому районі в м. Запоріжжі про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

Встановити ОСОБА_1 додатковий строк протягом 3 місяців, який обчислюється з моменту набрання рішення суду законної сили, для подачі до нотаріальної контори заяви на прийняття спадщини, що відкрилась після смерті її чоловіка ОСОБА_2, який помер 21.10.2006 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні при його проголошенні, у той самий строк з дня отримання копії цього рішення.


Суддя: К.В. Гашук


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація