Спpава № 2-3683 / 2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
I М Е H Е М У К Р А Ї H И
30 липня 2008 р. |
Деснянський районний суд м.Чернігова |
в складі:
головуючого - судді Білого В.М.__
при секретарі Калітнику П.І.
з участю: позивача, представника відповідача, представника третьої особи
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Чернігові_ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чернігівської міської лікарні №1 Чернігівської міської ради про встановлення факту виконання робіт, пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у 2 зоні небезпеки та про зобов»язання здійснити донарахування заробітної плати за час роботи в зоні відчуження,
В С Т А Н О В И В:
До суду з позовом звернувся ОСОБА_1 до Чернігівської міської лікарні №1 Чернігівської міської ради про встановлення факту виконання робіт, пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у 2 зоні небезпеки та про зобов»язання здійснити донарахування заробітної плати за час роботи в зоні відчуження.
Позов мотивовано тим, що відповідно до наказу головного лікаря Чернігівської міської лікарні №1 від 05.05.1986 року №95-1 на виконання розпорядження Чернігівського обласного відділу охорони здоров» у зв»язку з аварією на Чорнобильській АЕС позивача разом з іншими лікарями, та працівниками лікарні відрядили на 5 діб з 02.05.1986 року по 06.05.1986 року для надання медичної допомоги в м.Чорнобиль. У вересні минулого року він звернувся до відповідача з проханням здійснити перерахунок заробітної плати за час перебування в зоні відчуження, оскільки заробітну плату йому розраховано без урахування кратності. Разом з цим відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 року №207-7 оплата працівників підприємств, організацій та установ, відряджених в зону відчуження для виконання робіт, пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС проводилось у 4-, 3-, 2-кратному розмірах тарифної ставки понад середньомісячну заробітну плату, яка відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи.
Згідно з положенням Переліку населених пунктів та виробничих об»єктів, де оплата праці проводилась відповідно до зон небезпеки , місто Чорнобиль у травні 1986 року відносилось до другої зони небезпеки.
Однак відповідач відмовив в заяві про здійснення перерахунку, мотивуючи це тим, що документи, які-б підтверджували перебування в м.Чорнобилі позивач, пов»язане з ліквідацією аварії на ЧАЕС, відсутні.
Позивач прохає суд встановити факт виконання робіт пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, у 2 зоні небезпеки з 02.05.1986 року по 06.05.1986 року. Зобов»язати Чернігівську міську лікарню №1 Чернігівської міської ради здійснити донарахування заробітної плати за час роботи в зоні відчуження з урахуванням відповідної кратності за виконання робіт, пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, у 2 зоні небезпеки, зобов»язати Чернігівську міську лікарню №1 Чернігівської міської ради внести відповідні зміни щодо нарахування заробітної плати до особового рахунку, зобов»язати Чернігівську міську лікарню №1 Чернігівської міської ради видати довідку встановленого зразку про заробітну плату за роботу в зоні відчуження, для перерахунку пенсії.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представник відповідача позов не визнала, пояснивши, що у на цей час у відповідача - міської лікарні не має підтверджуючих документів із зазначенням місця відрядження в зону відчуження. Особовий рахунок та наказ відділу кадрів лікарні таких даних не містять. Інші документи, які б могли підтверджувати факт перебування позивача в м.Чорнобилі в час відрядження були знищені, оскільки строк документів даного виду - 3 роки.
Представник 3 особи - Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області вважає, що позов не підлягає задоволенню з цих же підстав.
Суд, заслухавши пояснення позивача , представника відповідача, представника третьої особи, свідків, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов ОСОБА_1 до Чернігівської міської лікарні №1 Чернігівської міської ради про встановлення факту виконання робіт, пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у 2 зоні небезпеки та про зобов»язання здійснити донарахування заробітної плати за час роботи в зоні відчуження підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідно до наказу головного лікаря Чернігівської міської лікарні №1 від 05.05.1986 року №95-1 на виконання розпорядження Чернігівського обласного відділу охорони здоров» у зв»язку з аварією на Чорнобильській АЕС позивача разом з іншими лікарями, та працівниками лікарні відрядили на 5 діб з 02.05.1986 року по 06.05.1986 року для надання медичної допомоги в м.Чорнобиль. Відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 року №207-7 оплата працівників підприємств, організацій та установ, відряджених в зону відчуження для виконання робіт, пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС проводилось у 4-, 3-, 2-кратному розмірах тарифної ставки понад середньомісячну заробітну плату, яка відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи.
Згідно з положенням Переліку населених пунктів та виробничих об»єктів, де оплата праці проводилась відповідно до зон небезпеки , місто Чорнобиль у травні 1986 року відносилось до другої зони небезпеки.
Факт виконання робіт ОСОБА_1 пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, у 2 зоні небезпеки з 02.05.1986 року по 06.05.1986 року підтверджується показами допитаних в судовому засіданні свідків, випискою з наказу Чернігівської міської лікарні №95-к від 05.05.86 року, довідкою Чернігівської міської лікарні №1 про нарахування заробітної плати позивачеві №35 від 18.01.2008 року, копією маршрутного листа, довідкою за підписом головного лікаря Чорнобильського району про перебування позивача з 02.05.1986 року по 05.05.1986 року в Чорнобильському районі для надання медичної допомоги населенню в період ліквідації аварії на ЧАЕС.
На підставі викладеного, керуючись ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.ст. 60, 213, 215 ЦПК Укpаїни, суд
В И Р I Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Чернігівської міської лікарні №1 Чернігівської міської ради про встановлення факту виконання робіт, пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у 2 зоні небезпеки та про зобов»язання здійснити донарахування заробітної плати за час роботи в зоні відчуження - задовольнити.
Встановити факт виконання робіт ОСОБА_1 пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, у 2 зоні небезпеки з 02.05.1986 року по 06.05.1986 року.
Зобов»язати Чернігівську міську лікарню №1 Чернігівської міської ради здійснити донарахування ОСОБА_1 заробітної плати за час роботи в зоні відчуження з урахуванням відповідної кратності за виконання робіт, пов»язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, у 2 зоні небезпеки.
Зобов»язати Чернігівську міську лікарню №1 Чернігівської міської ради внести відповідні зміни щодо нарахування заробітної плати до особового рахунку ОСОБА_1.
Зобов»язати Чернігівську міську лікарню №1 Чернігівської міської ради видати ОСОБА_1 довідку встановленого зразку про заробітну плату за роботу в зоні відчуження, для перерахунку пенсії.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Чернігівської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий В.М.Білий