Справа №2-о-19
2007
РIШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2007р. Красноокнянський районний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді Криворучка П.В.,
народних засідателів Голеги Н.М., Паламарчук М.О.,
при секретарі Маньковській Л.В.,
за участю: пред-ка заявника ОСОБА_1,
та пред-ка органу опіки ОСОБА_2,
розглянувши в відкритому судовому засіданні, в залі суду, в смт.Красні Окни, справу за заявою ОСОБА_3, про визнання фізичної особи недієздатною, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до суду, з заявою про визнання фізичної особи недієздатною, посилаючись на те, що його донька - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, з дитинства є розумово-відсталою і визнана інвалідом ІІ-ї групи безстроково. Весь шкільний вік, з 1988р. і до лютого 2006р., вона утримувалась та виховувалась в спеціальному дитячому будинку-інтернаті, після чого він забрав її додому.
Знаходячись вдома, донька поводить себе неадекватно, його не слухає, бродить по селу і по її поведінці видно, що вона не орієнтується в зовнішньому оточені, не може оцінювати свою поведінку, легко попадає під вплив недобрих людей. Він, як батько, не може постійно контролювати де і з ким вона знаходиться і впливати на її поведінку, а тому вона може потрапити в дуже погані, небезпечні для неї, обставини і з нею може трапитися що завгодно. Він звертався в різні спеціальні заклади, з проханням прийняти її туди, але йому відмовляють, мотивуючи тим, що вона не позбавлена в судовому порядку дієздатності. Тому він звернувся до суду з цією заявою, вважаючи, що позбавлення доньки дієздатності та направлення її, через органи опіки та піклування, в спеціальний заклад для таких розумово-відсталих та психічно хворих людей піде їй на користь, забезпечить умови для збереження життя та забезпечення належної поведінки.
В судовому засіданні представник заявника наполягала на задоволенні вимог.
Представник органу опіки та піклування Красноокнянської райдержадміністрації Одеської області в судовому засіданні з вимогами заявника, після надання всіх необхідних доказів, погодився.
Вислухавши пояснення учасників процесу, допитавши свідків та дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку, про задоволення заяви із наступних підстав:
свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснили, що ОСОБА_4 веде себе неадекватно. Вчиняючи неправомірні дії відносно людей, не може пояснити причину їх здійснення та своє відношення до наслідків. Батько ОСОБА_4, враховуючи його вік, не в змозі забезпечити належний контроль за її поведінкою та догляд за нею;
згідно наказу Одеського дитячого будинку-інтернату №31-ос від
27.02.2006р., вихованка ОСОБА_4, 1981р. народження,
відрахована в зв'язку з досягненням віку та заявою батька; /ар.сп. 3 /
відповідно до довідок психіатричної МСЕК №1 м.Одеси та довідки і
медичної карти Красноокнянської районної лікарні Одеської області, ОСОБА_4
Валентинівна, 1981 р. народження, страждає розумовою помірною відсталістю,
являється інвалідом 2-ї групи, і може перебувати в будинку-інтернаті для
хронічно-психічно-хворих осіб; /ар.сп. 4-7 /
із характеристики та актів обстеження матеріально-побутових умов
проживанняОСОБА_4 вбачається, що остання, із-за хвороби, не може
контролювати свої дії, а тому потребує перебування у спеціалізованому закладі
для душевно хворих людей, оскільки батько, в зв'язку з віком, не може
забезпечити відповідного контролю та догляду за нею; /ар.сп. 21-23/
спеціаліст ОСОБА_7 (лікар-психіатр) в судовому засіданні зробив висновок про нездатність Урсол ОСОБА_4 розуміти значення своїх дій та керувати ними;
Зважаючи на викладене, на думку суду, заява ОСОБА_3 підлягає задоволенню, оскільки зазначені обставини свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад у ОСОБА_4, внаслідок чого вона не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст.234-236, 240, 241 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_3, про визнання фізичної особи недієздатною, задовольнити.
Визнати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку с.Довжанка Красноокнянського району Одеської області, недієздатною, зобов'язавши орган опіки та піклування Красноокнянської райдержадміністрації Одеської області, забезпечити належну опіку над нею, в тому числі, шляхом влаштування в спеціальний заклад для осіб цієї категорії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області, через суд першої інстанції, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження, і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.