Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 вересня 2012 р. Справа № 2а/0570/16181/2011
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Абдукадирова К.Е., розглянувши заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та скасування постанови Донецького окружного адміністративного суду від 20.12.2011р. по справі № 2а/0570/16181/2011, прийнятої за результатами розгляду адміністративного позову Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Донецькій області до особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та скасування постанови Донецького окружного адміністративного суду від 20.12.2011р. по справі № 2а/0570/16181/2011, прийнятої за результатами розгляду адміністративного позову Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Донецькій області до особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.
Перевіривши матеріали позовної заяви слід зазначити, що позовна заява підлягає залишенню без руху згідно приписів ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, з наступних підстав.
Частиною 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами встановлена ставка судового збору у розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Як вбачається з квитанції № 10004/0130 від 24.09.2012р. позивач сплатив судовий збір у розмірі 16,10 грн.
Разом з тим, предметом розгляду заяви є скасування постанови суду про стягнення фінансових санкцій за рішенням податкового органу, яким донараховані суми фінансових санкцій, сплата яких може викликати зміни у майновому стані заявника.
Вищий адміністративний суд України у листі від 18.01.2012р. № 165/11/13-12 відзначив, що відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування постанови суду від 20.12.2011р. по справі № 2а/0570/16181/2011, прийнятої за результатами розгляду адміністративного позову Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Донецькій області до особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, безпосереднім наслідком якої є зміна складу майна позивача, є майновою.
Сплата донарахованих податковим органом сум фінансових санкцій може викликати зміни у майновому стані заявника. З наведеного виплаває, що вимоги у заяві є майновими і судовий збір повинен сплачуватися позивачем у розмірі 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми від загальної суми грошового зобов'язання, донарахованого рішенням суб'єкта владних повноважень. Тобто, враховуючи, вищевикладене, належна сума, яка повинна бути сплачена до бюджету по сплаті судового збору складає 34,00 грн.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 9 цього Закону судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
На порушення вищезазначених вимог Закону, заявник невірно зазначив реквізити сплати судового збору, при цьому, вказав отримувачем судового збору Державне казначейство в Калінінському районі.
При сплаті судового збору, реквізити при подачі адміністративного позову заповнюються наступним чином: отримувач: Державний бюджет Калінінського району м. Донецька, р/р 31217206784005, банк отримувач: ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО банку: 834016, ЄДРПОУ отримувача: 38034015, у графі «Призначення платежу» зазначається «Судовий збір, Код 35099148, п. 3.1». При цьому, код та пункт зазначається в обов'язковому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, зазначені обставини тягнуть за собою залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків та заявнику пропонується подати поштою або особисто через канцелярію суду оригінал документу про сплату судового збору, сплаченого у встановленому законом розмірі та з належним чином оформленими реквізитами.
Таким чином, позовна заява подана без дотримання вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Керуючись частиною 3 статті 106, частинами 1, 2, 5, 6 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 245 - 253, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та скасування постанови Донецького окружного адміністративного суду від 20.12.2011р. по справі № 2а/0570/16181/2011, прийнятої за результатами розгляду адміністративного позову Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Донецькій області до особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків заяви до 28 жовтня 2012 року.
3. Якщо у вказаний строк не буде усунено виявлені недоліки, то заява буде вважатись неподаною та буде повернута заявникові.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили ухвалою за наслідками апеляційного провадження.
4. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
5. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Абдукадирова К.Е.