Судове рішення #2590413
Справа № 2-344/08

                                                                                                                                                          Справа № 2-344/08

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

22 липня 2008 року.    Рокитнянський  районний суд Київської області в складі:

головуючого судді                                           Корбута В.М.

при секретарі                                     Божок Н.В.

з участю позивача                            Сокирка Б.І.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в смт.Рокитне цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

 

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить суд розірвати шлюб між ним і відповідачкою, який було зареєстровано 06 вересня 1997 року Лівобережним відділом реєстрації шлюбів м.Києва з філією Державного Центру розвитку сім'ї, від якого вони мають дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1,  посилаючись на те, що шлюб з відповідачкою виявився невдалим і тому з 2001 року між ними припинились сімейно-шлюбні відносини. Проживають вони окремо один від одного, спільне господарство не ведеться, він з 2004 року співмешкає з іншою жінкою, яка є вагітною і тому має намір з нею одружитись. Відповідачка також з 2004 року створила іншу сім'ю. За таких обставин їх шлюб є формальним і зберігти його не можливо. Після розірвання шлюбу він буде приймати участь у вихованні та утримання дитини і не буде заперечувати проти того, щоб дочка проживала разом з відповідачкою.

В судовому засіданні позивач позов підтримав, обгрунтувавши свої вимоги вищевикладеними фактами. Миритися він категорично не бажає.

Відповідачка в судове засідання не з'явилась, однак надіслала до суду заяву в якій позов визнає і не заперечує проти розірвання шлюбу.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні  попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України  у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ст.112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного із них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в шлюбі, зареєстрованому 06 вересня 1997 року Лівобережним відділом реєстрації шлюбів м.Києва з філією Державного Центру розвитку сім'ї, який на даний час практично розпався і носить формальний характер, поскільки сторони припинили сімейно-шлюбні відносини з 2001 року і миритися не бажають.

За таких обставин суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін та інтересам їх дитини, а тому відповідно до ст. 112 СК України шлюб між сторонами необхідно розірвати.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

За згодою сторін місце проживання дочки Анжеліки необхідно визначити із відповідачкою ОСОБА_2.

З урахуванням вищевикладеного та керуючись ст.ст.130, 174, 209, 212, 215, 218 ЦПК України, ст.110, ст. 112 Сімейного Кодексу України, суд,-

                                                            

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1та ОСОБА_2, зареєстрований 06 вересня 1997 року Лівобережним відділом реєстрації шлюбів м.Києва з філією Державного Центру розвитку сім'ї, по актовому запису № 1136.

Місце проживання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, визначити із ОСОБА_2 .

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути із ОСОБА_1мито на користь держави в сумі 17 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня  проголошення рішення заяви  про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

     

 

Суддя                                                                                                                                                               Корбут В.М.        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація