П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 429/6210/12
30 липня 2012 року м. Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі :
головуючого судді Перекопського М.М.
при секретарі судового засідання Шевченко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Управління пенсійного Фонду України в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію у зв’язку з втратою годувальника як дружина померлого ОСОБА_2 Її чоловік був інвалідом другої групи постраждалим першої категорії, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою. При визначенні пенсії померлого годувальника, відповідачем не враховано суму 666,50 крб., яку отримав її чоловік у зв’язку з роботою в зоні відчуження. Позивач вважає такі дії протиправними, тому просить зобов’язати відповідача включити суму 666,50 крб. до загальної суми заробітку та провести перерахунок пенсії з 01.01.2012 року .
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити у задоволенні позову. В обґрунтування своїх доводів представник відповідача зазначає, що суму 666,50 крб. не включено до загальної суми заробітку померлого годувальника у зв’язку з тим, що вказані кошти були одноразовою винагородою та не були об’єктом збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, вважаю за необхідне задовольнити позовні вимоги з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію у зв’язку з втратою годувальника як дружина померлого ОСОБА_2, відповідно до ст.37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника.
Листом відповідача №К1249-12 від 26.04.2012 позивачу відмовлено в зарахуванні суми 666,50 крб. до загальної суми заробітку за посиланням на те, що ці кошти були виплатою матеріальної допомоги /а.с.5,6/.
Чоловік позивача – ОСОБА_2, який помер 28.05.2000 року, виконував роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у третій зоні відчуження. Вказана обставина встановлена рішенням Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 17.11.2008р. і відповідно до ч.1 ст.72 КАС України не підлягає доказуванню.
Відповідно до розпорядження Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 року за №964 та від 23.05.1986 року №1031 ОСОБА_2 мав право на отримання одноразової винагороди у розмірі пятикарної місячної тарифної ставки (а.с. 7), яку він отримав у розмірі 666,50 крб.
На підставі зазначених вище розпоряджень Ради Міністрів СРСР військовозобов'язаним, призваним на військові збори і безпосередньо зайнятим на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, що отримали гранично допустиму дозу опромінення, у зв'язку з чим вони не могли бути допущені до виконання робіт в зонах, по місцю їх основної роботи, проводилась виплата одноразової винагороди, в розмірі п'ятикратної місячної тарифної ставки.
Згідно Інструкції про порядок стягнення страхових внесків та використання коштів державного соціального страхування, затвердженої постановою Президії ВЦРПС від 29.02.1960 року за погодженням з Міністерством фінансів СРСР та Державним комітетом Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати (надалі Інструкція) та Постанови Кабінету Міністрів України № 697 від 18.05.1998року «Про затвердження Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій» визначено перелік виплат, які не входять до системи збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно п. 16 ч. 5 Інструкції встановлено, що з премій та доган одноразового характеру а також премії натурою страхові внески не нараховуються.
Відповідно до листа Міністерства Чорнобиля України, міністерства фінансів України і фонду соціального страхування України від 31.03.1992 року №444/3к сума одноразової винагороди особам, які одержали гранично допустиму дозу радіації в період роботи в зоні відчуження, до загальної суми заробітку не включається, оскільки страхові внески на цю виплату не нараховуються.
Згідно ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України
"Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
З матеріалів справи вбачається, що згідно довідки №30, виданої позивачу командиром військової частини №68555 від 04.07.1986 року, сума 666,50 крб. є виплаченою одноразовою допомогою в п'ятикратному розмірі /а.с.7/. Тобто, така виплата не є оплатою праці в шкідливих умовах, як вважає позивач, а тому не підлягає включенню до фонду додаткової заробітної плати.
В судовому засіданні позивач визнала, що сума 666,50 крб., отримана ОСОБА_2, є саме одноразовою винагородою, а не премією.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно не включено суму 666,50 крб. в заробіток, з якого обчислюється пенсія, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії – відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Повний текст постанови суду виготовлено 31 липня 2012 року.
Суддя:
ОСОБА_3