Справа № 429/6251/12
П О С Т А Н О В А
іменем України
22 червня 2012 року м. Павлоград
Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Перекопський М.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Павлоградського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, безробітної, яка мешкає за адресою: м. Павлоград, вул. Войнова, 20/32,
ВСТАНОВИВ:
25 квітня 2012 року посадовою особою Павлоградського МВ ГУ МВС України складено протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.
З протоколу адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, який надійшов після його дооформлення на підставі постанови Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27 квітня 2012 р., вбачається, що 25.04.2012р., приблизно о 13 год. 30 хв., ОСОБА_1, знаходячись біля під’їзду №2 дома №16 по вул. Войнова у м. Павлограді чинила злісну непокору законним вимогам співробітників міліції, яка виражалася у хватанні за формений одяг, спробах вчинити бійку з працівниками міліції, відмовлялась пройти зі співробітниками міліції для складання протоколу за ст. 173 КУпАП України. Зазначені дії органом внутрішніх справ кваліфіковано за ст. 185 КУпАП
Вивчивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, матеріали даної справи, на підставі всебічного, повного і об’єктивного аналізу всіх доказів по справі в їх сукупності, приходжу до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню відповідному органу для доопрацювання та дооформлення з наступних підстав.
Порядок провадження у справах про адміністративні порушення визначається законодавством України про адміністративні правопорушення, Кодексом України про адміністративні правопорушення та Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, яка затверджена наказом МВС України від 22.02.2001 №185 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26.03.2001 за №272/5463 (надалі по тексту - Інструкція).
Зазначена Інструкція передбачає порядок оформлення матеріалів, які застосовуються при адміністративному провадженні. Проте, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 було порушено наступні вимоги цієї інструкції.
Відповідно до п. 2.3 Інструкції усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим
почерком українською мовою. Але, не зважаючи на те, що бланк протоколу складений на українській мові, протокол заповнений нерозбірливим почерком російською мовою.
Візуально виділяється та вбачається з аналізу змісту протоколу, який надійшов до суду 12.06.2012р. та постанови Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27.04.2012р., що до змісту протоколу було внесено додаткові записи після того, як свідки засвідчили його своїми підписами, що слід вважати порушенням вимог п. 2.4 Інструкції.
В порушення п. 2.6 Інструкції в протоколі не вказана посада, повне найменування органу внутрішніх справ, спеціальне звання, прізвище, ім'я та по батькові посадової
особи, яка склала протокол; не зазначена повна адреса місця народження особи, яка вчинила правопорушення; зазначаючи про те, що ОСОБА_1 притягалася протягом року до адміністративного стягнення, не зазначено вид адміністративного стягнення, яке було накладено; не заповнено пункт 9 щодо того, яким чином засвідчена особа правопорушника; відсутні повні відомості про свідків правопорушення, а саме: не зазначено належним чином їх ім'я та по батькові, адреси їх місця проживання; зазначивши дату розгляду, в протоколі не вказано місце розгляду адміністративної справи. Зазначені недоліки є суттєвими порушенням вимог п. 2.6 Інструкції.
Згідно з роз’ясненнями, що містяться у п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 червня 1992 р. № 8 "Про застосування судами законодавства, що передбачає відповідальність за посягання на життя, здоров’я, гідність та власність суддів і працівників правоохоронних органів", судді зобов’язані перевіряти правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення, наявність даних, що характеризують цю особу, зокрема, чи притягалась вона раніше до адміністративної відповідальності протягом року. У разі відсутності зазначених даних матеріал підлягає поверненню органу внутрішніх справ для належного оформлення.
Згідно зі ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення злісною непокорою є відмова від виконання наполегливих, неодноразово повторених законних вимог чи розпоряджень працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків, члена громадських формувань з охорони громадського порядку чи військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку або відмова, виражена в зухвалій формі, що свідчить про явну зневагу до осіб, які охороняють громадський порядок. Проте, у протоколі не зазначено, які саме законні розпорядження працівників міліції ОСОБА_1 не виконала та у чому виражалася саме злісна непокора.
Слід зазначити, що недоліки, яки були підставою для повернення даної справи для дооформлення на підставі постанови Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27.04.2012р. також усунуті не в повному обсязі.
Зазначені вище недоліки не дають можливості всебічно, повно і об’єктивно розглянути справу.
За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об’єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 185 КУпАП повернути на адресу Павлоградського МВ УМВС України в Дніпропетровській області для дооформлення.
Постанову суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:
ОСОБА_2