справа № 2227/07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2007 року Орджоникидзевский районний суд м. Харкова
в складі:
головуючого - судді Ізмайлова І.К.,
при секретарі - Семенової Я.Ю., Кашура М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про позбавлення батьківських прав, -
встановив:
В ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачка звернулася до суду з позовом про позбавлення батьківських прав відповідача ОСОБА_2 посилаючись на те, що відповідач записаний її батьком, але після смерті матері в ІНФОРМАЦІЯ_2 відмовився від її виховання, в зв'язку з чим рішенням ІНФОРМАЦІЯ_3 її опікуном призначено бабу ОСОБА_3 Відповідач зловживає спиртними напоями та є ІНФОРМАЦІЯ_4, ухилявся від її виховання, не цікавиться життям і не надавав матеріальної допомоги.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, зазначивши, що позбавлення відповідача, у відношенні неї, батьківських прав їй потрібно для отримання статусу „сироти".
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, у судове засідання не з'явився, причини своєї неявки суду не повідомив. За клопотанням позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши сторони, перевіривши обставини справи, суд вважає необхідним в задоволенні позову відмовити, виходячи з наступного:
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 записаний батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, що підтверджується копією свідоцтва про народження.
У відповідності до ч. 1 ст. 6 Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
Отже батьківські права тривають до повноліття дитини.
На час звернення з позовом до суду позивачка досягла повноліття.
Зі змісту вимог ст. 164 Сімейного кодексу України витікає, що мати, батько можуть бути позбавлені батьківських у відношенні дитини.
Оскільки батьківські права тривають до повноліття дитини, то позбавлення батьківських прав після його настання не допускаються, в зв'язку з чим суд і відмовляє у задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 10,11,17,27,31,60,61,88,224 ЦПК України, ст.ст. 6,164,165 Сімейного кодексу України, суд, -
вирішив:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову, щодо позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно неї.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.