Справа № 232/1639/2012
У Х В А Л А
Іменем України
05 листопада 2012 року Вінницький міський суд Вінницької області
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Медяна Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,-
Встановив:
31 жовтня 2012 року до суду із позовною заявою звернулась ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії.
В позовній заяві зазначено, що 13грудня 2006 року Замостянським районним судом м. Вінниці ухвалено постанову в справі № 2-а-3413-2006 р., якою було задоволено позов ОСОБА_2 до Вінницького обласного військового комісаріату про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії як учаснику бойових дій.
22 квітня 2008 року ухвалою Замостянського районного суду м. Вінниці змінено сторону виконавчого провадження з Вінницького обласного військового комісаріату на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер чоловік позивача -ОСОБА_2
З підстав зазначених вище та з урахуванням положень статті 1227 ЦК України, позивач просить визнати неправомірною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2, зобов'язати відповідача здійснити перерахунок підвищення до пенсії ОСОБА_2 як учаснику бойових дій з 01 січня 2007 року по час смерті -ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а також стягнути з відповідача на користь позивача нараховану суму недоплаченої пенсії в сумі 13 646, 03 гривень.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого 29 червня 2011 року Міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції, ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 помер.
Частиною 1 статті 61 Закону України № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»встановлено, що суми пенсії, що підлягали виплаті пенсіонерові з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, та членів їх сімей і залишилися недоодержаними у зв'язку з його смертю, не включаються до складу спадщини і виплачуються тим членам його сім'ї, які належать до осіб, що забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника. Проте батьки і дружина (чоловік), а також члени сім'ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті, мають право на одержання цих сум і в тому разі, якщо вони не належать до осіб, які забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника.
Статтею 1227 ЦК України передбачено, що суми пенсії, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Положення наведеної норми не суперечить ст. 61 Закону України № 2262-XII, а доповнює та передбачає включення недоотриманої пенсіонером за життя пенсії до складу спадщини в разі відсутності підстав для виплати її в порядку, передбаченому спеціальним законом.
А тому, судом відхиляються доводи позивача про те, що право на отримання нею невиплаченої сума пенсії, яка належала її померлому чоловікові, виникло лише 01 березня 2012 року після отримання у нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину, оскільки зазначені суми не входять до складу спадщини і право на їх отримання у позивача виникло з дня смерті ОСОБА_2, тобто з ІНФОРМАЦІЯ_1 року та у разі їх не виплати, позивач мала право звернутись до суду з даною вимогою в шестимісячний строк, який встановлений ч. 2 ст. 99 КАС України.
Частиною 1 статті 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.99, 100 КАС України, ст. 61 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 1227 ЦК України, суддя,-
Ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії, залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький міський суд Вінницької області, шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя: