Справа № 11-576 2006 Головуючий у 1 інстанції - Заїка
Доповідач - Слісарчук
УХВАЛА
Іменем України
" 17 " жовтня 2006 року колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
Головуючого Романова. О. В.
суддів Слісарчука Я. А.
Гузовського О.Г.
за участю прокурора Філя С В.
засудженого ОСОБА_1.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1. на постанову Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 9 червня 2006 року.
Цією постановою відмовлено в задоволенні подання адміністрації ВК №НОМЕР_1 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
року народження, уродженця м. Кам'янець-
Подільський Хмельницької області, раніше
судимого, останній раз Кам'янець-Подільським
міським судом 21 жовтня 1999 року за ст.ст.
140 ч.2, 140 ч.З, 143ч.2, 143 ч.З, 145 ч.І,
193 ч.І, 193 ч.І, 222 ч.І, 222 ч.І, КК
України на 8 років позбавлення
волі.Постановою Бердичівського міськрайонного суду від 3 листопада 2005 року невідбута частина покарання замінена більш м'яким покаранням.
За змістом вищевказаної постанови підставами для відмови в умовно-достроковому звільненні від відбування покарання з'явилось те, що засуджений твердо не став на шлях виправлення, оскільки за час відбування покарання порушував трудову дисципліну і встановлений порядок, відбування покарання за, що до нього 15 разів
застосовувались дисциплінарні стягнення.
В апеляції засуджений ОСОБА_1. постанову суду просить скасувати, вважає її незаконною. Посилається на те, що на час розгляду справи він не мав дисциплінарних стягнень, а мав лише заохочення, а тому вважає відмову у задоволенні подання адміністрації про його умовно-дострокове звільнення від відбування покарання безпідставною.
Заслухавши доповідача, засудженого ОСОБА_1., який підтримав свою апеляцію та просив постанову суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд, прокурора про скасування постанови суду, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів визнала, що вона підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до положень СТ.81 КК України до осіб, що відбувають покарання у вигляді обмеження волі може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до. праці довів своєю виправлення при цьому відбув не менше трьох четвертей строку покарання призначеного, особі, яка раніше, звільнялася умовно-достроково і знову вчинила умисний злочин протягом невідбутої частини покарання.
З подання адміністрації Нізгурецької ВК №НОМЕР_1 про умовно-дострокове звільнення засудженого від покарання видно, що ОСОБА_1. за постановою Бердичівського міськрайонного суду від 3 листопада 2005 року відбуває покарання у вигляді обмеження волі.Станом на 4 квітня 2005 року він відбув три четверті строку призначеного покарання.За місцем відбування покарання засуджений характеризується з позитивної сторони.
Відмовляючи в задоволенні подання адміністрації установи про умовно-дострокове звільнення від покарання засудженого суд вказав, що ОСОБА_1. твердо не став на шлях виправлення, оскільки за період відбуття покарання 15 разів порушував дисципліну, за що на нього накладалися стягнення.Разом з тим, суд не взяв до уваги, що дисциплінарні стягнення на засудженого накладалися протягом 2000-2002 років і відповідно до ст. 69 Кримінально-виконавчого Кодексу України ОСОБА_1. визнаний особою, що немає дисциплінарних стягнень, а починаючи з 2003 року по 2006 рік на засудженого накладались лише заохочення і характеризується він з позитивної сторони.
Висновок суду про те, що ОСОБА_1. твердо не став на шлях виправлення, є поспішним і зроблений на неповно зібраних та перевірених у справі доказах.
Відповідно до роз'яснення постанови Пленуму Верховного Суду України від 2 6 квітня 2002 року №2 „Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м'яким",п. 17
при розгляді справи суд зобов'язаний ретельно з'ясувати; ставлення засудженого до вчинення злочину, праці та навчання, додержання вимог режиму, участі в самодіяльних організаціях, виправно-трудової установи, а також його наміри щодо прилучення до суспільно-корисливої праці та потребу в наданні допомоги при обранні місця проживання і працевлаштування.
Як свідчить протокол судового засідання, розглядаючи справу суд вказаних питань не з'ясував.
Такі порушення норм кримінально-процесуального законодавства є істотними і тягнуть скасування постанови суду і направлення справи на новий судовий розгляд.
Під час нового розгляду справи суд має врахувати вищенаведене, належно перевірити всі докази у справі, дати їм належну оцінку і в залежності від встановленого прийняти відповідне рішення.
Керуючись ст,ст.365,366 КПК України колегія суддів,
Ухвалила :
Апеляцію засудженого ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 9 червня 2006 року щодо засудженого скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд до того ж суду в іншому складі.