Судове рішення #26054997

ОСОБА_1



Справа № 2-3055/12


РІШЕННЯ

          іменем України


24.10.2012 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Нікушина В.В.,

при секретарі Василенко Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Служби у справах дітей Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, Відділу реєстрації актів цивільного стану Торезького міського управління юстиції Донецької області, третя особа ОСОБА_1 про скасування усиновлення, -


в с т а н о в и в :


У липні 2012 року позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися до Києво-Святошинського районного суду Київської області із позовом до Служби у справах дітей Києво-Святошинського району Київської області, Відділу реєстрації актів цивільного стану Торезького міського управління юстиції Донецької області, третя особа ОСОБА_1 про скасування усиновлення. Свої вимоги обґрунтували тим, що рішенням Торезького міського суду Донецької області від 16 листопада 2010 року ними було усиновлено ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та , згідно цього рішення , їй присвоєно прізвище „Дьячун” по батькові „Геннадіївна” .


Виконуючи сумлінно свої батьківські обов'язки, вони дбали, піклувалися та виховували ОСОБА_1, але в останній час поведінка дочки стала непередбачуваною і їх відносини змінилися.


Оскільки між ними та усиновленою склалися незалежно від їх волі стосунки, які роблять неможливим подальше спільне проживання і виконання своїх батьківських обов'язків, позивачі і просять суд ухвалити рішення про скасування усиновлення , присвоївши ОСОБА_1 прізвище , ім'я та по-батькові, яке вона мала до усиновлення.


В судовому засіданні позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтримали позовні вимоги. При цьому ОСОБА_3 пояснила, що останнім часом поведінка дочки дуже змінилася, вона став порушувати громадський порядок, неодноразово їхала з дому в невідомому напрямку без попередження, була відсутня протягом певного часу, при цьому не повідомляла про своє місцезнаходження. Таким ставленням до позивачів, ОСОБА_1 свідомо завдає їм душевних хвилювань, що негативно відображаються на здоров’ї та їх фізичному стані. Окрім того, ОСОБА_1 сама бажає скасування усиновлення, так як не бажає продовжувати проживати разом з ними однією сім’єю. На грунті цього між ними склалися такі неприязні стосунки, що подальше спільне сімейне проживання неможливе.


ОСОБА_2 також у судовому засіданні пояснив, що між ними та ОСОБА_1 склалися такі стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання. Окрім ОСОБА_1 з ними проживає однією сім’єю ще четверо дітей, двоє з яких малолітні, для яких ОСОБА_1 показує поганий приклад та своєю поведінкою перешкоджає нормальному вихованню та розвитку, адже неповага негативне ставлення до них з боку ОСОБА_1 залишають негативний відбиток в свідомості дітей. На даний час ОСОБА_1 навчається в училищі м.Києва, проживає в гуртожитку при училищі та ніяким чином не бажає контактувати з ними, уникає зустрічей. Також зазначив, що вони та їх діти побоюються, що з часом у ОСОБА_1 крім байдужості та негативного ставлення до їх родини , проявляються агресія та може проявитися фізичне насилля. Непорозуміння призводять до конфліктів і унеможливлюють виконання ними своїх батьківських обов'язків щодо доньки.

Представники Служби у справах дітей Києво-Святошинського районної державної адміністрації Київської області у судове засідання не з’явився. Про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Направили до суду клопотання про розгляд справи у відсутності їх представника, просили суд ухвалити рішення згідно чинного законодавства.

Представник Відділу реєстрації актів цивільного стану Торезького міського управління юстиції Донецької області у судове засідання не з’явився. Про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причини неявки суду невідомі. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.



ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилася. Про час, день та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Направила до суду клопотання про розгляд справи у її відсутності. У своїй заяві зазначила, що позовні вимоги ОСОБА_2 та ОСОБА_3 визнає повністю, просила позов задовольнити та розглядати справу у її відсутності.


Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін,заслухавши пояснення свідків, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.


При розгляді справи судом встановлено, що рішенням Торезького міського суду Донецької області від 16 листопада 2010 року у цивільній справі за заявою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 була усиновлено ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після усиновлення прізвище, ім.’я, по-батькові ОСОБА_4 змінено на ОСОБА_1.


За весь період з 2010 року позивачі сумлінно виконували свої батьківські обов'язки щодо виховання та матеріального утримання дочки ОСОБА_1, а саме: піклувалися про її здоров'я, фізичний та духовний і моральний розвиток, але, як було встановлено в судовому засіданні, в останній час їх відносини змінилися, між ним виникли непорозуміння, які призвели до того, що подальше спільне проживання стало неможливим.


Пленум Верховного Суду України в постанові від 30 березня 2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав»роз*яснив, що скасування усиновлення не допускається після досягнення дитиною повноліття, крім випадків, передбачених ч.2,3 ст. 238 СК.

Згідно постанови про відмову у порушення кримінальної справи Феодосійського РВ ГУ МВС України в АР Крим від 15 липня 2012 року вбачається, що 13 липня 2012 року ОСОБА_3К . та ОСОБА_2 звернулись із заявою про те, що 05 липня 2012 року ОСОБА_1 вийшла з дому і її місцезнаходження невідомо.


Свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що знає сім’ю позивачів протягом 16 років, перебуває з позивачами у дружніх відносинах. Щодо обставин справи пояснила наступне. Про усиновлення ОСОБА_1 їй відомо. Їй також відомо, що ОСОБА_1 ввела батьків в оману при вступі до ВНЗ, сказавши, що поїхала до м.Донецьк вступати до вузу. Але при цьому надані їй батьками кошти витратила на послуги адвоката для скасування усиновлення. Ставлення ОСОБА_1Г до батьків було надто зухвалим, при цьому останні забезпечували її повністю в матеріальному плані та намагались уникати будь-яких конфліктів. Їй також відомо неодноразові випадки втечі ОСОБА_1 з місця проживання, при цьому вона вимикала телефон та уникала спілкування з батьками.

Свідок ОСОБА_6 суду пояснив, що являється сином позивачів. Зазначив, що поведінка ОСОБА_1 аморальна, вона тижнями без причин може просто не розмовляти з батьками. Постійно вчиняє сварки, провокує конфлікти в сім’ї при відмінному відношення батьків.

Свідок ОСОБА_7 суду пояснив, що також являється сином позивачів. Останнім часом ОСОБА_1 навмисно створює багато конфліктів у сім’ї.


Оскільки усиновленій ОСОБА_1 на час судового розгляду , виповнилося 18 років , згідно ч.3 ст.238 Сімейного кодексу - усиновлення повнолітньої особи може бути скасовано судом за взаємною згодою усиновлювача і усиновленого або на вимогу одного з них , якщо сімейні відносини між ними не склалися. Все це знайшло своє підтвердження у судовому засіданні, тому позов підлягає задоволенню.

Згідно ч. 5 ст. 239 СК України у разі скасування усиновлення за бажанням дитини їй присвоюється прізвище,ім.*я, по батькові, які вона мала до усиновлення.

Таким чином, суд вважає скасування усиновлення таким , що буде відповідати інтересам сторін.


Керуючись ст.ст. 10, 60, 213-215 ЦПК України, на підставі ст.238 ч.3, 239 Сімейного Кодексу України , суд -



в и р і ш и в:


Позовні вимоги ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Служби у справах дітей Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, Відділу реєстрації актів цивільного стану Торезького міського управління юстиції Донецької області, третя особа ОСОБА_1 про скасування усиновлення - задовольнити.


Скасувати усиновлення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, усиновлювачем ОСОБА_2 та усиновлювачем ОСОБА_3.

Зобов’язати Відділу реєстрації актів цивільного стану Торезького міського управління юстиції Донецької області внести зміни до актового запису №651 від 23 листопада 1994 року про народження ОСОБА_1, змінити прізвище дитини з ОСОБА_1 на ОСОБА_4, запис по-батькові дитини змінити з Геннадіївна на Сергіївна, змінити запис про батька дитини з ОСОБА_2 на ОСОБА_8, змінити запис про матір дитини з ОСОБА_3 на ОСОБА_9, внести зміни щодо місця народження дитини з місто Вишневе Києво-Сятошинського району Київської області на місто Торез Донецької області, власне ім’я дитини залишити без змін, дату народження дитини залишити без змін.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя


  • Номер: 2-3832/12
  • Опис: стягнення заборгованості в порядку відшкодування шкоди
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-3055/12
  • Суд: Печерський районний суд міста Києва
  • Суддя: Нікушин В.В.
  • Результати справи: залишено без розгляду
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.09.2012
  • Дата етапу: 05.11.2012
  • Номер: 2/609/1827/12
  • Опис: про розірвання шлюбу
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-3055/12
  • Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
  • Суддя: Нікушин В.В.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.07.2012
  • Дата етапу: 10.09.2012
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація