__________________________________________________________________
Справа № 1110/2067/12
Номер провадження 2/1110/309/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.11.2012 року Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючої судді Ревякіної О.В., при секретарі Боковій А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просила розірвати шлюб, укладений із відповідачем та зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану по м.Світловодськ Світловодського міськрайонного управління юстиції Кіровоградської області 18 серпня 2008 року, актовий запис № 204. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що спільне життя з відповідачем не склалося в зв'язку з втратою почуття любові та довіри один до одного. Шлюбні відносини між ними припинені з вересня 2012 року. Вважає подальше збереження сім'ї за таких умов неможливим.
В судове засідання позивач не з'явилася, надіслала суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила справу розглянути за її відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надіслав суду заяву, в якій позов визнав в повному обсязі і не заперечував проти його задоволення та просив розглядати справу без його участі.
Відповідно до частини 2 статті 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Згідно з частиною 4 статті 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
На думку суду, визнання відповідачем пред'явленого позову не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб. А тому, визнання позову ОСОБА_2 судом приймається.
Відповідно до роз'яснень, які містяться в частині 6 пункту 11 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.
Відповідно до статті 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, при цьому, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Зазначена норма національного законодавства відповідає статті 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Шлюб може укладатися тільки при вільній і повній згоді сторін, що одружуються.
Суд, вирішуючи питання про розірвання шлюбу не з'ясовує питання вибору прізвища подружжям після розірвання шлюбу, оскільки ні позивач, ні відповідач при реєстрації шлюбу не змінювали своє прізвище.
Згідно ст. 88 ЦПК України судові витрати по справі підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 10-11, 28-29, 57-60, 88, 158, 179, 185, 208-209, 212, 214-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Світловодськ Світловодського міськрайонного управління юстиції Кіровоградської області 18 серпня 2008 року, актовий запис № 204 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) судові витрати в розмірі 107,30 грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня проголошення або отримання його копії.
Суддя Компаніївського районного суду
Кіровоградської області О.В. Ревякіна