17.10.2012
Справа №212/11180/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.10.2012 року Вінницький міський суд
в складі: головуючого судді Сало Т.Б.,
за участю секретаря Басовської В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом Вінницької міської ради до ОСОБА_1 за участю третьої особи ФОП -ОСОБА_2, про звільнення самовільної земельної ділянки та приведення земельної ділянки у первинний стан, шляхом демонтажу фундаменту невідомого призначення,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулась Вінницька міська рада з позовом до ОСОБА_3 в якій просить ухвалити рішення про звільнення зайнятої відповідачем земельної ділянки загального користування шляхом знесення самочинно побудованого фундаменту невідомого призначення. Позов мотивований тим, що у відповідача немає акту на право власності чи право постійного користування земельною ділянкою за адресою АДРЕСА_1 на якій побудований фундамент, дозволів на будівництво теж відсутні. Обставини самочинного будівництва встановлені судовим рішенням, яке набрало законної сили.
В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, та пояснив, що він дійсно побудував фундамент, про який зазначається в позові, заради благоустрою вулиці, а саме він бажав зробити тротуар. Відповідач в судовому засіданні визнав всі обставини, викладені в позовній заяві.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши надані суду докази, прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.
Згідно ст.61 ЦПК України, обставини визнані сторонами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Відповідач визнав обставину самочинного будівництва фундаменту невідомого призначення розмірами 8,0 х 1,8м, а саме підтвердив факт того, що документів на право користування земельною ділянкою в нього немає, і зводив даний фундамент при відсутності дозволів на це.
Крім того, обставини встановлені судовим рішенням у цивільній справі, що набрало законної сили не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.
29.03.2012 року Ленінським районним судом м. Вінниці було ухвалене рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про усунення перешкод в здійсненні права користування земельною ділянкою (знесення об'єкту самочинного будівництва). В мотивувальній частині рішення зазначено «… Відповідно до наявних у справі копій протесту прокуратури Ленінського району м. Вінниці від 28.08.2007 р. і припису прокуратури Вінницької області від 17.12.2010 року вимагається скасувати рішення Вінницької міської ради… Крім того в протесті зазначається, що зазначеною земельною ділянкою протягом 30 років користується громадяни ОСОБА_1 та ОСОБА_4 без оформлення цього належним чином… В матеріалах справи є копії звернень ОСОБА_1 про виділення йому в користування даної земельної ділянки, якою він користується більше 30 років, але в цьому було відмовлено…. Натомість по справі встановлено, що відповідач ОСОБА_1 при відсутності відповідних дозволів здійснює з підтримки мешканців мікрорайону капітальний ремонт невеликої частини дорожнього покриття по вул. Л.Чайкіної влаштовуючи для пішоходів тротуар… Зазначені в позові об'єкти самочинного будівництва, якраз і є тими об'єктами спорудженими ОСОБА_1..».
В ухвалі апеляційного суду Вінницької області від 14 травня 2012 року зазначено, «… З матеріалів справи вбачається, що дійсно відповідач провів самовільне будівництво, яке позивач просить знести.»
Отже, в судовому засіданні відповідачем не заперечувалось обставина самочинного будівництва фундаменту, який зображений на фотографіях, наданими позивачем.
Відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України, землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності.
Статтею 116 ЗК України передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно ст. 126 ЗК України, право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом.
Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.
Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.
У відповідача відсутній державний акт на право власності чи право постійного користування земельною ділянкою за адресою АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 212 ЗК України, самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними.
Суд, керуючись вищезазначеними статтями ЗК України, враховуючи вищевикладені обставини, керуючись ст.ст. ст.ст.10,58, 59 60, 213, 215 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку, площею 0,0009 га, яка знаходиться на АДРЕСА_1 та зобов'язати ОСОБА_1 привести дану земельну ділянку у первинний стан за рахунок останнього, шляхом демонтажу фундаменту невідомого призначення розмірами 8,0 х 1,8м розташованого на вказаній земельній ділянці, та зображеного на фотографії, яка є невід'ємною частиною рішення суду.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Вінницької міської ради судовий збір в розмірі 107,30 грн.
Апеляційна скарга на рішення першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя: /підпис/
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: