Дата документу: 12.11.2012
Справа № 0818/12009/2012
Номер провадження 1/0818/981/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2012 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1 про притягнення ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 125 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду зі скаргою в якій просить порушити кримінальну справу відносно ОСОБА_2 та притягнути останнього до кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 125 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 КПК України справи про злочини, передбачені ст. 125, ч. 1 ст. 126, а також справи про злочини, передбачені ст. 203-1, ч. 1 ст. 206, ст. ст. 219, 229, 231- 232-2, 356 Кримінального кодексу України щодо дій, якими заподіяно шкоду правам та інтересам окремих громадян, порушуються не інакше, як за скаргою потерпілого, кому і належить в такому разі право підтримувати обвинувачення.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КПК України скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які Кримінально-процесуальним кодексом України встановлені щодо обвинувального висновку ( статті 223 і 224 Кодексу).
Так, згідно положень вказаних статей в обов'язковому порядку скарга повинна містити наступне - обвинувальний висновок складається з описової і резолютивної частини. В описовій частині зазначаються: обставини справи як їх встановлено на досудовому слідстві; місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого обвинуваченим, а також докази, які зібрано в справі, і відомості про потерпілого; показання обвинувачених по суті пред'явленого йому обвинувачення, доводи, наведені ним на свій захист, і результати їх перевірки; наявність обставин, які обтяжують та пом'якшують його покарання. При посиланні на докази обов'язково зазначаються аркуші справи. В резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого, коротко викладається суть пред'явленого обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин. Обвинувальний висновок підписує слідчий з зазначенням місця і часу його складання. Якщо обвинувальний висновок складено мовою, якою не володіє обвинувачений, його має бути перекладено на рідну мову обвинуваченого або іншу мову, якою він володіє. Переклад обвинувального висновку приєднується до справи. До обвинувального висновку додаються: список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси і аркушів справи, де викладені їх показання або висновки; довідка про рух справи та про застосування запобіжного заходу з зазначенням часу і місця тримання під вартою кожного з обвинувачених, якщо вони заарештовані; довідки про речові докази, про цивільний позов, про заходи, вжиті до забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна; довідка про судові витрати в справі за час досудового слідства з посиланням на відповідні аркуші справи.
Обвинувальний висновок повинен бути чітким, логічним, переконливим та мотивованим, у ньому відбивають тільки конкретні, достовірно встановлені факти та обставини справи -злочинних дій, їхню юридичну кваліфікацію з посиланням на статтю Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за кожен злочин окремо.
Подана скарга не відповідає вимогам, які встановлені щодо обвинувального висновку у відповідності до ст. ст. 223, 224 КПК України, а саме: у скарзі не конкретизовано ознаки і мотиви злочину вчиненого обвинуваченим; також не вказано яким способом ОСОБА_2 наносив тілесні ушкодження, тобто механізм нанесення тілесних ушкоджень; не наведено доказів, що саме ОСОБА_2 наносив тілесні ушкодження ОСОБА_1; не вказані докази, якими підтверджується обвинувачення на думку потерпілого.
У скарзі також не вказані приводи та підстави які необхідні при порушені кримінальної справи, не виконані вимоги ст. 95 Кримінально процесуального кодексу України, не повністю вказані відомості про особу, яка підозрюється у вчиненні злочину (наявність або відсутність на утриманні неповнолітніх дітей і не працездатних осіб), відсутня вказівка про наявність чи відсутність обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_2, не вказано чи притягувався раніше ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КПК України суддя, одержавши від потерпілого скаргу з проханням порушити кримінальну справу, приймає одне із рішень, в тому числі залишає скаргу без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам, зазначеним у частині першій цієї статті, та повертає її особі, яка подала скаргу.
Виходячи з того, що скарга не відповідає вимогам ст.ст. 223-224 КПК України, а відповідно до ст. 94 КПК України, справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину, подану скаргу необхідно залишити без розгляду та повернути її заявнику.
Керуючись ст.ст. 223, 224, 251 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Скаргу ОСОБА_1 про притягнення ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 125 КК України - залишити без розгляду та повернути заявнику.
Роз'яснити заявнику, що залишення скарги без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до суду зі скаргою після усунення недоліків, у межах строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: К.В. Гашук