2218/13775/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2012 року Хмельницький міськрайонний суд в складі:
головуючої -судді Демінської А.А.,
з участю секретаря судового засідання Підвальної Є.З.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмельницький цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до
Хмельницької обласної організації професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України
(третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Об'єднана профспілкова організація працівників дорожніх підприємств і організацій Хмельницької області)
про визнання недійсними та скасування постанов президії, -
в с т а н о в и в :
Позивач в червні 2012 року звернувся до суду з вище вказаним позовом, зазначивши, що 27.04.2012 року постановою Президії Хмельницької обласної організації Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України постановлено рішення, за яким було ліквідовано об'єднану профспілкову організацію працівників дорожніх підприємств і організацій Хмельницької області. Президія Центрального комітету Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України 16.05.2012 року винесла постанову № П-7-4, якою підтвердила правомірність попередньої постанови від 27.04.2012 року. вважає зазначені постанови незаконними і такими, що підлягають скасуванню, оскільки всупереч вимогам ст. 18 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»об'єднану профспілку ліквідовано не рішенням
(з'їзду) конференції, а постановою президії, хоча примусовий розпуск, припинення, заборона діяльності профспілок за рішенням будь-яких інших органів не допускається. Вказує, що він є членом ліквідованої профспілки і її незаконною ліквідацією порушено його права, а тому просить визнати недійсною та скасувати постанову Президії Хмельницької обласної організації Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України № П-10-1 від 27.04.2012 року, визнати недійсною та скасувати постанову Президії Центрального комітету Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України № П-7-4 від 16.05.2012 року.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав і просить їх задовольнити. Вказав, що він є членом первинної організації, що входила до об'єднаної профспілки, котру було вирішено ліквідувати оскаржуваними ним рішеннями. 27.05.2012 року він дізнався, що об'єднаної організації не існує, однак вважає, що її було ліквідовано незаконно, всупереч вимогам ст. 18 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Звертає увагу суду на те, що ліквідацією об'єднаної профспілки порушено його права, зокрема, тим, що під час її існування організовувались спортивні та святкові заходи, він мав намір балотуватись на голову профспілки, тоді як на даний час такої можливості позбавлений.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав і просить їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.
В судовому засіданні представник відповідача - Хмельницької обласної організації професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України проти задоволення позовних вимог заперечив, вказавши, що права позивача не порушені, крім того, об'єднана профспілка була ліквідована, оскільки ті суб'єкти, які входили до неї, вийшли з її складу з власної ініціативи і в її складі не залишилось первинних профспілкових організацій. Вважає оскаржувані постанови законними і просить в задоволенні позову відмовити.
В судовому засіданні представник відповідача - Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України проти задоволення позовних вимог заперечив, вказавши, що позивач не навів жодного факту порушення, невизнання або оспорювання його прав, свобод чи інтересів зі сторони відповідачів, крім того, він є членом первинної профспілкової організації ДП «Хмельницький облавтодору», а не членом Об'єднаної організації профспілки працівників дорожніх підприємств і організацій Хмельницької області, про незаконність ліквідації якої він ставить питання. Крім того, постановою Президії Хмельницької обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України від 27.04.2012 року ліквідовано не саму профспілкову організацію, а об'єднання профспілкових організацій. Так, статутом професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України передбачено, що об'єднані організації профспілки можуть створюватись первинним профспілковими організаціями для координації спільних дій для виконання положень Статуту профспілки, як було створено і Об'єднану профспілкову організацію працівників дорожніх підприємств і організацій Хмельницької області, засновниками котрої виступили первинні профспілкові організації ДП «Оздоровчий комплекс «Поділля», Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області та ВКП ДП «Укріпродор». Загальними зборами цих же засновників від 01.03.2012р. (ППО ДП «Оздоровчий комплекс «Поділля»протокол № 06), від 10.04.2012р. (ППО Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області, протокол № 3) та від 05.03.2012р. (ППО ВКП ДП «Укріпродор») було прийнято рішення про вихід зі складу Об'єднаної організації профспілки дорожніх підприємств і організацій та відкликання з його складу своїх представників, в результаті чого відбувся вихід з об'єднання всіх його членів. Президія Хмельницької обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України як вищестояща організація постановою від 27.04.2012р. № П-10-1 лише зафіксувала факт ліквідації організації (саморозпуску) і затвердила ліквідаційну комісію. Одночасно однією з підстав прийняття такої постанови була втрата організацією статусу місцевої, оскільки відповідно до ч. З ст. 11 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності»статус місцевих мають профспілки, які об'єднують не менш як дві первинні профспілкові організації, що діють на різних підприємствах, в установах, організаціях однієї адміністративно - територіальної одиниці (міста, району в місті, району, села, селища).
В судове засідання представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, не з'явився, про час та місце судового розгляду справи був повідомлений в установленому законом порядку.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27 квітня 2012 року постановою Президії Хмельницької обласної організації Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України постановлено рішення про ліквідацію об'єднаної профспілкової організації працівників дорожніх підприємств і організацій Хмельницької області. Президія Центрального комітету Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України 16.05.2012 р. винесла постанову № П-7-4, якою підтвердила правомірність попередньої постанови від 27.04.2012 року. Вказані обставини підтверджуються копіями вище зазначених постанов, наявними в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 1 ст. З ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Викладене в позовній заяві твердження позивача про те, що ліквідацією Об'єднаної організації профспілки працівників дорожніх підприємств і організацій Хмельницької області порушено його права, оскільки він являється її членом, не знайшло свого підтвердження. Зокрема, з поданої позивачем довідки б/н від 8.06.2012 року вбачається, що з 19.06.2011 року він є членом первинної профспілкової організації апарату управління ДП «Хмельницький облавтодор», а не Об'єднаної організації профспілки працівників дорожніх підприємств і організацій Хмельницької області. Крім того, позивач в судовому засіданні не навів суду переконливих пояснень та не надав доказів на їх підтвердження з приводу того, в чому саме виразилось порушення його прав внаслідок прийняття оскаржуваних ним постанов.
Таким чином, суд приходить до висновку, що права позивача постановою Президії Хмельницької обласної організації Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України від 27 квітня 2012 року та Постановою Президії Центрального комітету Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України 16.05.2012 р. № П-7-4 не були порушені, а тому в задоволенні позовних вимог слід відмовити.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 3, 5, 8, 10, 11, 60, 212 -215 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
В позові ОСОБА_1 до Хмельницької обласної організації професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Об'єднана профспілкова організація працівників дорожніх підприємств і організацій Хмельницької області) про визнання недійсними та скасування постанов президії -відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд.
Суддя: