Справа № 1-358/2007 рік.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2007 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі :
головуючого судді - Тустановського О.М. ,
при секретарі - Друца О.В.,
за участю прокурора - Нижник Л.І.,
розглянувши попередньо у судовому засіданні в м. Вознесенську Миколаївської області кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с Гуцулівка Могилів-Подільського району Вінницької області, громадянина України, освіта середня-технічна, не судимого, працюючого лікарем ветеринарної медицини Вознесенського пункту державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, одруженого, проживаючого: АДРЕСА_1;
- за ст. 366 ч.1 КК України, суд -
ВСТАНОВИВ:
Обвинувачений ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що перебуваючи на посаді ветлікаря Вознесенського пункту державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, під час виконання своїх службових обов'язків, вчинив службове підроблення за наступних обставин.
Згідно наказу №10-к від 01.04.1982 р. він прийнятий на роботу до ветеринарної служби Міністерства сільського господарства СРСР при управлінні Одеської залізниці на посаду ветлікаря, у зв'язку з чим є службовою особою.
Так, 22.08.2006 року, будучи службовою особою, ОСОБА_1 , діючи умисно та усвідомлюючи, що своїми діями порушує посадові обов'язки лікаря ветеринарної медицини пункту державного ветеринарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, заповнив зворотні сторони 724 ветеринарних свідоцтв форми №2 без здійснення відповідного ветеринарного контролю транспортних засобів перед завантаженням та транспортуванням до місця призначення, а також вантажу, недостовірними відомостями щодо дати, найменування пункту проведення ветеринарного огляду, засобу транспортування, ваги та виду вантажу.
Ветеринарне свідоцтво форми №2 містить реквізити: назва, перелік осіб, які заповнюють документ, їх підписи та печатки відповідних установ. Заповнена належним чином зворотня сторона даного ветеринарного свідоцтва форми №2 засвідчує факт належного проведення ветеринарного огляду транспортного засобу і вантажу і служить підставою для можливості
подальшого транспортування вантажу на території України, а тому є офіційним документом.
Дії ОСОБА_1 органами досудового слідства кваліфіковані за ст. 366 ч. 1 КК України, тобто як службове підроблення - внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.
При попередньому слуханні кримінальної справи обвинувачений ОСОБА_1 звернувся до суду із клопотанням про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі Закону України «Про амністію» від 19 квітня 2007 року, так як на його утриманні знаходиться неповнолітня дитина.
Обговоривши клопотання обвинуваченого, вислухав думку прокурора, дослідив матеріали кримінальної справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п. «б» ст. 1 Закону України «Про амністію» звільняються від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, особи, засуджені за умисні злочини, за які законом передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше п'яти років.
Із матеріалів справи вбачається, що на утриманні ОСОБА_1 знаходиться неповнолітня дитина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. ОСОБА_1 обвинувачується в скоєні умисного злочину, за яке передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше п'яти років. Обвинувачений згоден на застосування до нього Закону України «Про амністію» від 19.04.2007 року, раніше не судимий.
При вказаних обставинах ОСОБА_1 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі п. «б» ст. 1 Закону України «Про амністію» від 19.04.2007 року, провадження у справі необхідно закрити.
На підставі викладеного, згідно ст. 44 КК України, керуючись, 248 КПК України, ст. 1 п. «б», ст. 6 Закону України від 19.04.2007 року «Про амністію», суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ст. 366 ч. 1 КК України. Провадження у справі закрити.
Міру запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд, яка обрана обвинуваченому - скасувати.
На постанову може бути подана апеляція на протязі 7 діб до Миколаївського апеляційного суду.