Справа № 2-о- 79/2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" жовтня 2007 року смт. Овідіополь
Овідіопольський районний суд Одеської області
у складі:
головуючого-судді Комлевої О.С.
При секретарі Гринчук Л.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні, в смт. Овідіополі, в залі суду, цивільну справу за заявою ОСОБА_1 "Про встановлення факту постійного проживання на території України"
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2007 року заявниця звернулася з заявою до суду про встановлення факту постійного проживання на території України, в обґрунтування своєї заяви, заявниця зазначає, що вона народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1, з 1961 по 1969 роки навчалась у Доброалександрівської восьмірічної школі, 23.01.1972 року між нею та ОСОБА_2. був зареєстрований шлюб, ІНФОРМАЦІЯ_2 року в неї народився син. Раніше паспорт ніколи не отримувала. Заявниця звернуласьт до відділу громадянств ва, міграції та реєстрації фізичних осіб Овідіопольського РО УМВС України з проханням видати її паспорт, але її було відмовлено.
В зв"язку з тим, що вона не може отримати паспорт громадянина України, не має можливості в повній мірі реалізувати свої Конституційни права, вона була вимушена звернутися до суду з заявою про встановлення юридичного факту, а саме факту постійного проживання на території України.
В судовому засіданні заявниця заяву підтримала, та просила визнати юридичний факт її постіного проживання на території України, а саме в АДРЕСА_1 з моменту народження з 1954 року.
Представник зацікавленої особи до суду не з"явився, але від нього надійшов лист про слухання справи за його відсутністю.
Заслухавши пояснення заявниці, свідків ОСОБА_3., ОСОБА_4., суд дійшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних обставин.
Відповідно до ст.. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ст.. 2 Закону України "Про громадянство України", громадянами України є, усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності постійно проживали на території України, особи які народилися або постійно проживали на території України, і не є громадянами інших держав. Як встановлено матеріалами справи, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народилась в АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с. 4). 23.01.1972 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_2., що підтверджується зробленим записом Новоградівської сільської ради Овідіопольського району Одеської області (а.с. 4).
ІНФОРМАЦІЯ_2 року у ОСОБА_1. народився син - ОСОБА_5., який є уродженцем с Доброалександрівка, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с. 6) Відповідно до трудової книжки, ОСОБА_1. з 1969 року працювала на різних роботах в с Доброалександрівка (а.с. 8-10).
Довідкою виданою Доброалександрівською сільською радою, підтверджується тє, що ОСОБА_1. постійно мешкає в АДРЕСА_1 з моменту народження та по цей час - постійно.
Свідкі ОСОБА_3., ОСОБА_4, пояснили, що ОСОБА_1. постійно мешкає в АДРЕСА_1, народилась, одружилась у селі, нікуди не виїзджала, та постійно мешкає.
При таких обставинах, суд дійшов до висновку, що заява є обгрунтованою, та підлягає задоволенню. Керуючись ст.. 256, 257,258, 259 ЦПК України, ст.. 2 Закону "Про громадянство України",
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати юридичний факт постійного проживання ОСОБА_1, на території України, а саме в АДРЕСА_1 з 1954 року та по цей час.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.