№ 2-2311
2008 рік.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2008 року. Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі :
головуючого-судді Богдана С.І.
при секретарі Яценко Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа на стороні позивача Служба у справах дітей Чернівецької міської ради про позбавлення батьківських прав,
В С Т А Н О В И В :
В червні 2008 року позивачка звернулася до суду з позовом про позбавлення батьківських прав відповідача ОСОБА_3 по відношенню до його неповнолітнього сина.
В позові зазначає, що вона перебувала з відповідачем в зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу є одна неповнолітня дитина, син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження.
Після народження сина стосунки між нею та відповідачем погіршилися, неодноразові сварки приводили до втрати взаєморозуміння та поваги. На її прохання змінити свою поведінку відповідач не реагував. У 2000 році шлюбні стосунки між ними було фактично припинено, відповідач залишив її коли дитині було чотири роки. З того часу відповідач з дитиною, сином ОСОБА_4 стосунків не підтримує і до теперішнього часу не зробив ніяких спроб налагодити контакт с дитиною.
Відповідно до ст.. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім”ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров”я або навчальний заклад в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Вона пред'являє позовну заяву в інтересах неповнолітнього сина, оскільки він внаслідок свого малолітнього віку не може сам захистити свої права.
Згідно ст..12 Закону України „ Про охорону дитинства ” , батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Статтею 150 СК України визначені обов'язки батьків по вихованню своїх дітей, піклуванню про їх здоров”я, фізичний, духовний і моральний розвиток, освіту і інше.
Права та обов'язки матері і батька дитини відповідно до ст.. 121 СК України ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану.
Батько дитини - ОСОБА_3 фактично з сім”єю не проживає з 2000 року, вихованням дитини не займається, зовсім не турбується і не цікавиться його життям, здоров”ям, навчанням та майбутнім, аліменти не сплачує, добровільно матеріально не допомагає, має заборгованість по виплаті аліментів станом на 01.07.2007 року в сумі 6267 грн. 50 коп., перебуває у розшуку. Він без поважних причин самоусунувся від виконання своїх батьківських обов'язків по відношенню до сина і це підтверджується і це підтверджується письмовими доказами, які додаються до позову.
Малолітній ОСОБА_4 проживає разом з нею в АДРЕСА_1, вона належним чином його доглядає, матеріально утримує, а також виховує його, син має все необхідне для нормального фізичного, духовного розвитку, навчається в ЗНЗ № 5 м. Чернівці, син особисто надав згоду на те, щоб батька позбавити батьківських прав.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_3 батьківського піклування щодо своєї дитини не виявляє та фактично повністю самоусунувся від батьківського обов'язку , метою соціального захисту малолітнього є підстави для позбавлення відповідача батьківських прав щодо його дитини. Про доцільність позбавлення батьківських прав відповідача свідчить висновок органу опіки та піклування Чернівецької міської ради № 9/24-818 від 24.09.2007 року.
Тому просила суд позбавити батьківських прав ОСОБА_3 щодо його малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження.
В судовому засіданні представник позивачки підтримала заявлені позовні вимоги в повному обсязі і дала свої пояснення.
Представник третьої особи в судовому засіданні вважала, що позов обгрунтований , є всі підстави для позбавлення батьківських прав ОСОБА_3.
Відповідач в судове засідання не появився, він був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, а тому суд вважає, що справу можна розглянути заочно, на підставі тих письмових доказів, які додані до позову.
Заслухавши представника позивачки, представника третьої особи, дослідивши письмові докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст.. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони, він п. 1 - не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров”я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування ; п. 2 - ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Ст.. 150 СК України передбаченого, що батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім”ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватися про здоров”я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готовити її до самостійного життя.
З акту обстеження матеріально-побутових умов сім”ї ОСОБА_1 вбачається, що вона проживає в АДРЕСА_1 разом з сином, ОСОБА_4 , квартира двохкімнатна, дитина має свою окрему кімнату де має місце для підготовки до уроків, відпочинку. Вихованням дитини займається ОСОБА_1. Батько з дитиною не проживає, участі у вихованні дитини не приймає, матеріально не підтримує, взагалі дитиною не цікавиться.
Із свідоцтва про розірвання шлюбу вбачається, що ОСОБА_3 та ОСОБА_1 розірвали шлюб 03.06.2003 року
З копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 вбачається, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_3 року і його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_1.
З висновку органу опіки та піклування Чернівецької міської ради № 9/24-818 від 24.09.2007 року вбачається, що з метою соціального захисту інтересів малолітнього, орган опіки та піклування виконкому міськради вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження по відношенню до його малолітнього сина, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження.
Таким чином судом з'ясовано, що відповідач ОСОБА_3 не займається вихованням дитини і не бажає цього, матеріально не утримує, а тому його потрібно позбавити батьківських прав по відношенні до його дитини.
На підставі викладеного та ст.ст. 150,164 СК України, керуючись ст.ст. 10,60,209,213,215,218, 224-228 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження у відношенні малолітньої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про оскарження заочного рішення може бути подана на протязі 10 днів з дня ознайомлення з рішенням сторонами.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.
Суддя Богдан С.І.
- Номер: 6/219/117/2019
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2311/2008
- Суд: Артемівський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Богдан С.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.05.2019
- Дата етапу: 04.06.2019