ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2006 р. |
№ 7/83/06 |
Вищий господарський суду України у складі колегії суддів:
головуючого Карабаня В.Я.
суддів: Чабана В.В.
Ковтонюк Л.В.
за участю представників: |
позивача Медвідь С.Д (дов. від 12.01.2005 №288) |
відповідача ОСОБА_1 (дов. від 08.04.2006) |
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу |
Відкритого акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізького району електричних мереж |
на рішення |
господарського суду Запорізької області від 10.04.2006 |
у справі господарського суду |
№ 7/83/06 Запорізької області |
за позовом |
Відкритого акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” |
до |
Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 |
про |
стягнення 9535,38 грн. |
В С Т А Н О В И В:
В лютому 2005 року Відкритого акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізького району електричних мереж звернулось до суду з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення 9535,38 грн. заборгованості за недовраховану електроенергію, що недоврахована внаслідок порушення Правил користування електричною енергією.
Рішенням господарського суду Запорізької області від 10.04.2006 (суддя Кутіщева Н.С.) у позові Відкритого акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізького району електричних мереж відмовлено. Рішення вмотивовано тим, що акт, на який позивач посилається в обґрунтування позовних вимог, не може бути підставою для визначення недоврахованої електроенергії, оскільки не підтверджує факт самовільного підключення струмоприймачів відповідача та їх потужність, як передбачено вимогами Правил користування електричною енергією та Методики обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем-юридичною особою Правил користування електричною енергією.
Не погоджуючись з рішенням господарського суду Запорізької області від 10.04.2006, Відкрите акціонерне товариство “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізького району електричних мереж звернулось з касаційною скаргою, в якій просить його скасувати та передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції, з підстав невірного застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
Колегія суддів, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи застосування норм матеріального і процесуального права при винесенні оспорюваного судового акта, знаходить необхідним відмовити у задоволенні касаційної скарги.
Господарським судом Запорізької області встановлено:
- 03.10.2005 між Відкритим акціонерним товариством “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізького району електричних мереж і Суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_2 був укладений договір НОМЕР_1 про постачання електричної енергії;
- 18.02.2005 позивачем була зроблена перевірка виконання Правил користування електричною енергією суб'єктом господарювання за адресою: АДРЕСА_1. За результатами перевірки позивачем було виявлено порушення правил користування електричною енергією: самовільне підключення струмоприймачів свинарної ферми, про що складений акт № НОМЕР_2 про порушення Правил користування електричною енергією. Вказаний об'єкт був знеструмлений в зв'язку з відкриттям процедури банкрутства відносно попереднього власника - приватного підприємства “Агрофірма Дружба". Позивачем у зв'язку з виявленими порушеннями Правил користування електричної енергії згідно Методики обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої внаслідок порушення споживачем - юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України № НОМЕР_3, був проведений розрахунок недоврахованої електроенергії по акту
№ НОМЕР_2 в кількості 43601 кВтгод. на суму 9535,38 грн.
Вищий господарський суд України погоджується з висновком господарського суду Запорізької області про те, що акт, на який позивач посилається в обґрунтування позовних вимог, не може бути підставою для визначення недоврахованої електроенергії. Приймаючи рішення у справі, господарський суд Запорізької області, дослідивши подані у справі докази та заслухавши представників сторін, дійшов висновку, що позивачем належним чином не обґрунтовано та не доведено в ході судового розгляду справи розмірів заявлених позовних вимог та їх нормативне обґрунтування, і на цій підставі в позові відмовлено.
Вказані висновки відповідають матеріалам справи та вимогам чинного законодавства, а тому Вищий господарський суд України не вбачає підстав для задоволення касаційної скарги.
Керуючись ст. ст. 1115, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
П О С Т А Н О В И В:
Касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Запорізької області від 10.04.2006 у справі № 7/83/06 залишити без змін.
Головуючий В.Карабань
Судді: В.Чабан
Л.Ковтонюк