Судове рішення #2624050
2-0-32/2008

 

2-0-32/2008

Р І Ш Е Н Н Я

ІМ"ЯМ  У К Р А Ї Н И

 

16 травня    2008 року                                          Старосинявський райсуд

                                                                              Хмельницької області

в складі: судді                           Віговського В.О.

народних засідателів               Демчишиної С.

                                                Штимпури Є.П

при секретарі                            Олійник Л.М.

                                               

розглянувши у відкритому судовому  засіданні в смт. Стара Синява справу  за заявою ОСОБА_1 про визнання безвісно відсутнім ОСОБА_2,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2  перебували в зареєстрованому шлюбі з  2000 року від якого мають четверо дітей: син  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, дочка ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, дочка ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження.

          10 квітня 2008 року  ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить визнати її чоловіка, який проживав з нею за адресою: АДРЕСА_1 безвісно відсутнім, посилаючись на те, що  ОСОБА_2 в січні 2006 року  залишив місце проживання і поїхав  на роботу в м. Київ,  сказавши, що через два тижні повернеться,  і з того часу будь-які відомості про нього відсутні.

          Визнання безвісно відсутнім її чоловіка заявник обґрунтовує тим, що їй необхідно вирішити питання про призначення на дітей пенсії у зв'язку з утратою годувальника.

          В судовому засіданні заявник доводи заяви підтримала.

          Представник заінтересованої особи не заперечує проти заявлених вимог.

          Суд, заслухавши пояснення заявника, допитавши свідків, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

          Судом встановлені такі  факти та відповідні їм правовідносини.

          Відповідно до ст.43 ЦК України фізична особа може бути судом визнана безвісно відсутньою, якщо протягом  одного року в місці її постійного проживання  немає відомостей про місце її перебування.

          Факт відсутності відомостей про місце перебування ОСОБА_2 в місці його постійного проживання у АДРЕСА_1, протягом  двох років підтверджується зібраними у справі доказами.

          Допитані судом свідки, сусіди ОСОБА_7 та ОСОБА_8, кожний окремо, показали, що починаючи з січня 2006 року, тобто більше року, за місцем постійного проживання ОСОБА_2 не бачили, де він може знаходитися  не знають. Зі слів його дружини ОСОБА_1. їм відомо, що він їй не пише, ніякої допомоги дітям не надає.

          З урахуванням наведеного, у суду не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Даних про їхню заінтересованість в результаті розгляду справи відсутні, їх показання об'єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним у справі доказам.

          Відповідно до ч.2 ст.43 ЦК України у разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року.

          Оскільки матеріали справи свідчать про те, що останні відомості про ОСОБА_2 були в січні 2006 року, то початком його безвісної відсутності слід вважати 1 січня 2007 року.

          Задоволення заяви ОСОБА_1 має для неї та її дітей юридичне значення.

          Право на пенсію внаслідок втрати годувальника виникає і у випадку визнання годувальника в установленому порядку безвісно відсутнім згідно зі ст.37 Закону  України „Про пенсійне  забезпечення”.

          Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_2 безвісно відсутнім.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст.248, 249 ЦПК України, ст.43 ЦК України, суд,

в и р і ш и в:

          Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

          Визнати безвісно відсутнім ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, українця, громадянина  України, уродженця та жителя АДРЕСА_1.

          Початком безвісної відсутності ОСОБА_2 вважати  1 січня 2007 року. 

          Заяву на апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

       С У Д Д Я:                                                             В.О. ВІГОВСЬКИЙ

 

 

     Народні засідателі:                      __________________

                                                                                                                                                                                         __________________

                                                                       

                                                        

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація