Судове рішення #2626623
Справа№2«0»-174/07

Справа№2«0»-174/07

2007р.

РІШЕННЯ

Іменем України

19 жовтня 2007р. Красноармійський міськрайонний суд Донецької області у складі:     головуючого - судді Корнєєвої І.В.

при секретарі                          Переясловської І.А.

за участі заявника    ОСОБА_1. представника зацікавленої особи Проценко К.Ю. розглянув у попередньому судовому засіданні в залі суду № 12 м.Красноармійська цивільну справу за заявою

ОСОБА_1про    встановлення факту втрати джерела засобів до існування,

ВСТАНОВИВ:

13 вересня 2007р. ОСОБА_1. звернулася до суду з заявою про встановлення факту втрати джерела засобів існування, вказавши, що з ІНФОРМАЦІЯ_2 року вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Під час шлюбних відносин у них був спільний сімейний бюджет, вели сумісне господарство, мешкали за адресою: АДРЕСА_1. До моменту смерті чоловіка, основним і постійним джерелом засобів для існування заявника були доходи її чоловіка, розмір пенсії якого перевищував пенсію заявника в два рази. Також він забезпечувався безкоштовним вугіллям. Заявник, окрім мінімальної пенсії, ніякі доходи не отримувала. Будь-якого іншого джерела засобів для існування, окрім доходів чоловіка, заявник не мала. Правом на безоплатне отримання вугілля заявник не забезпечена. Встановлення факту втрати джерела засобів до існування необхідно заявнику для призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника та отримання вугілля для опалення домоволодіння, в якому заявник мешкає. Заявник просить встановити факт втрати нею джерела засобів до існування, у зв'язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1. її чоловіка ОСОБА_2., що мешкав зі нею за адресою: АДРЕСА_1.

Представник відповідача Управління Пенсійного Фонду України в м.Красноармійську заявлені вимоги ОСОБА_1. про встановлення факту втрати джерела засобів до існування визнав. Дружина померлого ОСОБА_2. знаходилася не на повному його утриманні, а отримувала з його пенсії значну допомогу для свого існування, заявник отримує свою пенсію, проти задоволення заявлених вимог не заперечує.

Заслухавши пояснення заявника, представника зацікавленої особи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що заявлені вимоги повинні бути задоволені з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1. помер її чоловік, ОСОБА_2. (а.с.9), який мешкав за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.17), з яким заявник перебувала в шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. до дня його смерті, (а.с.20).

ОСОБА_2. отримував пенсію за віком станом на квітень 2007р. у розмірі 871,02 грн. (а.с.10-11), а також забезпечувався вуглем на побутові потреби на ВАТ «Вугільна компанія «Красно армійська - Західна № 1» до 2006р. включно (а.с.8).

Заявник ОСОБА_1. отримує пенсію за віком у розмірі 377 грн.07 коп.(а.с.12-13).

Відповідно до ст.36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" батьки, чоловік, дружина померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування.

 

Відповідно до ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

В судовому засіданні встановлено, що заявник ОСОБА_1. отримувала пенсію, яка майже у двічі була нижчою за пенсію чоловіка, та Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд вважає, що в судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт втрати заявником джерело засобів для існування після смерті чоловіка ОСОБА_2.

Керуючись ст.256 ЦПК України, ст.ст.10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Встановити факт втрати ОСОБА_1 джерела засобів існування у зв'язку зі смертю її чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-ти денний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація