Судове рішення #26301040

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013


ПОСТАНОВА

Іменем України


27 листопада 2012 р. (14:25) Справа №2а-11017/12/0170/16


Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Александрова О.Ю., за участю секретаря Павленко Н.О., представників:

від позивача -не з'явився;

від відповідача -не з'явився;

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості в сумі 693,78 грн.

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АР Крим (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по несплаті штрафних санкцій та пені у сумі 693,78 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач зареєстрований в Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АР Крим в якості платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, який згідно п. 12 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI, підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. На підставі рішення від 19.04.2012р. № 236 до відповідача застосовані штрафні санкції у сумі 401,03 грн. та нарахована пеня на суму 292,75 грн.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, 15.11.12р до суду надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника Управління.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.

Судом встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АР Крим за № НОМЕР_2.

Спеціальним Законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України № 2464-VI від 08.07.2010 " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " (далі - Закон № 2464), який набрав чинності з 01.01.2011.

Відповідно до п. З розділу 8 Закону № 2464 з дня набрання чинності зазначеного закону платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ). ЄСВ є цільовим загальнообов'язковим платежем, який збирається на всій території України в порядку, встановленому Законом № 2464; він не входить до системи оподаткування, податкове законодавство не регулює порядок нарахування і сплати ЄСВ ( ч. 2 ст. 8 Закону України №2464).

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки ЄСВ.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону № 2464 ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Судом встановлено, що відповідачем всупереч вимогам п. 1 ч. 2 ст. 6, ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, відповідач не справив сплату ЄСВ за 2011 рік.

Згідно ст. 25 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Відповідно до ч.2 ст. 11 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Рішенням № 236 від 19.04.2012 року про застування штрафних санкцій за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на рахунок Управління ПФУ сум єдиного внеску до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 401,03 грн та розраховано пеню за період з 20.01.2012р. по 02.04.2012р. у сумі 292,75 грн., а всього на суму 693,78 грн. Рішення було направлено рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача, але повернуто у зв'язку з закінченням терміну зберігання, що підтверджується копією поштового повідомлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України № 2464-VI рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

Судом встановлено, що відповідно до картки особового рахунку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 сума заборгованості складає 693,78 грн., з яких, штрафні санкції на суму 401,03 грн., та з пені на суму 292, 75 грн.

Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача перед Управлінням становить 693,78 грн., а отже заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Оскільки позивач є звільненим від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 160-163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (97100, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АР Крим (97100, АР Крим, смт. Нижньогірський, вул. Лісова, 5, р/р 37195076000121 в ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 22300369) заборгованість у сумі 693,78 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.




Суддя Александров О.Ю.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація