Судове рішення #26324270


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



13 липня 2012 р. м. Вінниця

Справа № 2а/0270/2795/12


Вінницький окружний адміністративний суд у складі


головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни,

за участю

секретаря судового засідання Оніщенка Петра Анатолійовича,

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Гунько Н.В.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Територіального управління МНС України у Вінницькій області

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -


ВСТАНОВИВ :


До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась з адміністративним позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Територіального управління МНС України у Вінницькій області (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Позов мотивовано тим, що територіальне управління МНС України у Вінницькій області зобов"язано провести позивачу виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 15 відсотків трирічного грошового забезпечення, як особі, що отримала травму, пов"язану з виконанням службових обов"язків. Проте виплата грошової допомоги була проведена відповідачем виходячи лише з посадового окладу, а не з грошового забезпечення.

В судовому засіданні позивач підтримала адміністративний позов та просила його задовольнити, з підстав. викладених в позовній заяві.

Представник відповідача спочатку заперечувала проти задоволення позову, проте в судових дебатах зазначила, що нарахування одноразової грошової допомоги здійснювалось відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 908 від 11.07.2007 року, але якщо відповідачем було допущено якесь порушення чи хибне трактування нормативного акту, то просить задовольнити позов.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши доводи адміністративного позову, оцінивши докази, які були досліджені в судовому засіданні, та надавши їм юридичну оцінку, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Як встановлено в ході судового розгляду справи, 22 грудня 2009 року з позивачем стався нещасний випадок, в результаті якого ОСОБА_1 отримала травми. Відповідно до висновку комісії по проведенню розслідування нещасного випадку - нещасний випадок, що стався з ОСОБА_1, пов'язаний з виконанням службових обов'язків, про що складені акти форми Нцз - 1 та Нцз - 5 (а.с.5-8).

В результаті отриманих травм, внаслідок нещасного випадку, позивач втратила 15 % працездатності, що підтверджується довідкою серії АА №001690 від 27.04.2010 року про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках застрахованого, виданою обласною медико-соціальною експертною комісією №1 Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи (а.с.9).

Відповідно до п. 2 " Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту" ( далі - Порядок ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11 липня 2007 року за №908, грошова допомога виплачується особам рядового і начальницького складу у разі поранення ( контузії, травми або каліцтва ) без настання інвалідності, пов"язаного з виконанням службових обов"язків, у розмірі, який визначається з урахуванням ступеня втрати працездатності у відсотках трирічного грошового забезпечення.

Таким чином, у зв'язку з отриманою травмою від час виконання службових обов'язків, ОСОБА_1 мала право на отримання одноразової грошової допомоги у розмірі, який визначається з урахуванням ступеня втрати працездатності у відсотках трирічного грошового забезпечення.

При цьому, п. 3 Порядку передбачено, що розмір одноразової грошової допомоги визначається відповідно до грошового забезпечення (посадового окладу, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб "від 07 листопада 2007 року №1294 ( далі - Постанова №1294 ) за останньою посадою, яку займала особа рядового або начальницького складу на день втрати працездатності, а особа, звільнена із служби, - на день звільнення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і навчальницького складу та деяких інших осіб» встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійних характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Вказане також кореспондує з ч. 2 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей " від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ, якою передбачено, щодо складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про наявність протиправних дій територіального управління МНС України у Вінницькій області при нарахуванні і виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги з урахуванням лише посадового окладу в розмірі 1125 грн., а не виходячи з грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, а саме: окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, яке визначено Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07 листопада 2007 року №1294.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є законними та обгрунтованими, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтвердженні судові витрати з Державного бюджету України.


Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -


ПОСТАНОВИВ :


Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Територіального управління МНС України у Вінницькій області в частині невиплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, як особі, що втратила 15% професійної працездатності внаслідок нещасного випадку, пов"язаного з виконанням службових обов"язків, з врахуванням окладу за військовим ( спеціальним ) званням, щомісячних ( підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії ) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зобов'язати Територіальне управління МНС України у Вінницькій області перерахувати та виплатити ( з урахуванням раніше виплаченої суми ) ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу, як особі, що втратила 15% професійної працездатності внаслідок нещасного випадку, пов"язаного з виконанням службових обов"язків, з врахуванням окладу за військовим ( спеціальним ) званням, щомісячних ( підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії ) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Присудити з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 107, 30 грн. ( сто сім гривень тридцять копійок ) у відшкодування понесених нею судових витрат по сплаті судового збору, шляхом їх безспірного списання органами Державної казначейської служби з розрахункових рахунків Териториального управління МНС України у Вінницькій області.


Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.


Постанову складено в повному обсязі 18.07.2012 року.




Суддя Заброцька Людмила Олександрівна




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація