Справа № 711/8558/2012
Провадження № 2-а/711/6277/2012
У Х В А Л А
01 серпня 2012 року м.Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Ніточко В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до державної фінансової інспекції в Закарпатській області в особі головного державного фінансового інспектора відділу інспектування в агропромисловому комплексі та сфері використання природних ресурсів Риба Г.М. про скасування протоколу про адміністративне правопорушення № 07-/2012,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до державної фінансової інспекції в Закарпатській області в особі головного державного фінансового інспектора відділу інспектування в агропромисловому комплексі та сфері використання природних ресурсів Риба Г.М. про скасування протоколу про адміністративне правопорушення № 07-/2012.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що у відкритті провадження в даній адміністративній справі слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Статтею 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Таким чином, позивач, звертаючись до суду з даним позовом, фактично оскаржує дії відповідача щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення та просить його скасувати.
Проте, чинним законодавством України передбачений інший порядок розгляду протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 1642 КУпАП України.
Відповідно до ст. 234і КУпАП, органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. ч.1 ст. 1642 КУпАП України
За змістом ст. 254 КУпАП при вчиненні адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення слід розглядати як акт застосування норм процесуального права, на основі якого відбувається остаточна фіксація обставин справи, що підтверджують вину правопорушника, а також створює можливість подальшого руху справи в порядку провадження в справах про адміністративне правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення приймається у даному випадку лише органом державної контрольно-ревізійної служби в Україні з урахуванням всіх встановлених під час розгляду справи обставин та зібраних доказів.
Таким чином, протокол про вчинення адміністративного правопорушення в розумінні вимог закону не є актом індивідуальної дії чи нормативно-правовим актом, які можуть бути оскаржені у порядку адміністративного судочинства, оскільки не породжують прав і обов'язків у певного суб'єкта чи кола суб'єктів.
При цьому, слід зазначити, що особа притягується до адміністративної відповідальності - постановою уповноваженого органу, а не протоколом.
Оскільки, ОСОБА_1 заявлено вимогу про скасування протоколу про адміністративне правопорушення № 07-/2012 від 09 липня 2012 року, що не є, ані актом індивідуальної дії, ані нормативно-правовим актами, та не породжує права і обов'язки у певного суб'єкта чи кола суб'єктів, тому у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України,
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкриті провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до державної фінансової інспекції в Закарпатській області в особі головного державного фінансового інспектора відділу інспектування в агропромисловому комплексі та сфері використання природних ресурсів Риба Г.М. про скасування протоколу про адміністративне правопорушення № 07-/2012.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали через Тячівський районний суд Закарпатської області.
Суддя В.В. Ніточко