ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 липня 2012 р.Справа №2а-8331/12/0170/31
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Дудін С.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом
Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення 1 272,22 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція АРК ДПС звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою та просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 1272,22 грн. за 2012р.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України через наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 КАС України належним є доказ, який містить інформацію щодо предмета доказування.
Абзацом 27 п. 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Разом з тим, такий розрахунковий документ є лише доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача (відповідача).
Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. При цьому, працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
З огляду на викладене та з урахуванням вимог ч. 3 ст. 106 КАС України належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом або письмове підтвердження відповідача про отримання позовної заяви разом з додатками.
Разом з тим, єдиним доказом направлення на адресу відповідача кореспонденції є фіскальний чек від 24.07.2012р. за №4709, отримувачем в якому зазначено "Вулик В П".
Крім того, додатково, суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на приписи ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до зазначеної норми, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, в підтвердження заявлених сум заборгованості відповідача, позивачем були надані: податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) та договори оренди землі від 30.12.2011р., які, однак, не містять відомостей щодо їх державної реєстрації всупереч положенням ст. 18 Закону України "Про оренду землі", а, відтак, не є належним доказом з користування відповідачем такими земельними ділянками, в тому числі й на умовах оренди. Крім того, непідтвердженими документально залишилися й твердження позивача, викладені в позовній заяві щодо направлення частини коштів, сплачених відповідачем в рахунок погашення заборгованості зі сплати земельного податку за 2011рік, оскільки доказів існування такої заборгованості до адміністративного позову не надано. Разом з тим, позивач, посилаючись в позовній заяві на певні факти, мав додати відповідні документальні докази в підтвердження таких фактів або зазначити підстави, за якими надання ним таких доказів самостійно є неможливим.
Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 15.08.2012р.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 15.08.12 усунути вказані недоліки , а саме:
- надати належні докази направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками із урахуванням вищенаведених зауважень суду.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-8331/12/0170/31 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Дудін С.О.