ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 листопада 2012 р.Справа №2а-12398/12/0170/16
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Александров О.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом
Державного підприємства "Ялтинський морський торговельний порт"
до Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК
про скасування податкового повідомлення-рішення № 0002121502 від 13.09.12 р.,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Ялтинський морський торговельний порт" (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК (далі - відповідач) про скасування податкового повідомлення-рішення № 0002121502 від 13.09.12 р.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
За результати розгляду даного адміністративного позову, судом з'ясовано його невідповідність вимогам ч.1, ч. 2, ч. 3, ст. 106 КАС України.
Так, всупереч частині 3 статті 106 КАС України до адміністративного позову не додано належного документу про сплату судового збору.
Суд роз'яснює позивачу, що відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст. 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до зазначеної норми за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до позиції Вищого адміністративного суду України викладеної у листі вих. №165/11/13-12 від 18.01.2012 року адміністративними позивами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно - господарських санкцій та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, до яких відноситься і зменшення суми від'ємного значення об'єкту оподаткування податком на прибуток, є майновими.
Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2012 року, відповідно до ст. 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік", становить 1073,00 грн.
Позивачем до позову долучено платіжне доручення № 588 від 29.10.2012р., відповідно до якої сплачений судовий збір у розмірі 33,06 грн.
Предметом оскарження є податкове повідомлення рішення, яким відповідачу нарахований штраф у розмірі 211 320,80 грн.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позивачем не сплачено судовий збір у повному обсязі.
Також суд зазначає, що на підставі п.3 ч. 1 ст. 106 КАС України позивач зобов'язаний указати ім'я (найменування) відповідача, посаду і місце служби посадової чи службової особи, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі. Всупереч вказаним вимогам у позові не вірно зазначено найменування відповідача та не вказана адреса електронної пошти.
Відповідно до положень частини 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач додає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.
Таким чином, обов'язок надання доказів при зверненні з позовом до суду прямо передбачений нормами КАС України.
Виконання цієї вимоги КАС України необхідно для вирішення питання про відкриття провадження.
Така позиція ґрунтується передусім на принципі змагальності сторін (ст. 11 КАС України), відповідно до приписів якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Однак, позивачем не додано до позовної заяви письмових доказів для встановлення обставин у справі у необхідній кількості, а саме:
- не надано до суду ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 15.10.2012 року;
- усі платіжні документи якими сплачено заборгованість з ПДВ за серпень 2011 року, та по уточнюючим розрахункам з ПДВ за липень 2011 року, серпень 2011 року та березень 2010 р. (згідно акту перевірки).
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків
Керуючись ст. ст11, 106, 108 суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 15.12.12 усунути вказані недоліки визначені ухвалою.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-12398/12/0170/16 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Александров О.Ю.