Справа № 2-789-08
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(вступна та резолютивна частини)
03 червня 2008 року Краснолиманский міський суд Донецької області в складі :
головуючого судді - Шавиріної Л.П.
при секретарі - Подосельник Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Красний Лиман за участю сторін, представника позивача адвоката ОСОБА_1 справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на жилий будинок з господарськими спорудами, суд -
В С Т А Н О В И В :
22 травня 2008 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на жилий будинок з господарськими спорудами, який повністю підтримав у судовому засіданні як позивач так і його представник і просили його задовольнити.
Відповідач позов визнав повністю не заперечував проти його задоволення.
Судом встановлено, що 16 березня 2001 року Краматорською Універсальною біржею “Примус” було посвідчено договір купівлі-продажу № 35, відповідно до якого відповідач ОСОБА_3 продав, а позивач ОСОБА_2 купив жилий будинок з господарськими спорудами, розташовані на земельній ділянці площею 1500 кв. м по АДРЕСА_1 (а.с.7).
На момент посвідчення договору будівлі в заставі, суперечці й під забороною не перебували, нікому іншому не належали (а.с.7).
Вартість будівель становить 2000 грн. (а.с.7).
Сторони виконали умови договору повністю - позивач оплатив відповідачеві вартість будівель, а відповідач передав позивачеві будівлі (а.с.7).
У відповідності зі ст.ст.4,15 Закони України «Про товарну біржу» від 10.12.1991 року товарні біржі вправі здійснювати біржові операції, у тому числі й договори купівлі-продажу, які нотаріальному посвідченню не підлягають.
Однак зазначений закон суперечить як вимогам ст.226 ЦК України (у редакції 1963 року), відповідно до якого встановлено, що договір купівлі-продажу жилого будинку підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.
У цей час позивач бажає розпорядитися будівлями, однак позбавлений можливості це зробити, тому що угода купівлі-продажу будівель не засвідчена в нотаріальному порядку, а відповідач ухиляється від посвідчення цього правочину нотаріально.
Згідно ст.328 ЦК України право власності виникає на підставах, не забороненим законом, зокрема угоди.
Тому з огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що в позивача виникло право власності на жилий будинок з господарськими спорудами, які розташовані по АДРЕСА_1 на підставах, що не суперечать вимогам закону, тому що посвідчення угод купівлі-продажу нерухомого майна біржами не заборонено чинним законодавством, а навпаки передбачено Законом України «Про товарну біржу» від 10 грудня 1991 року, а тому позов підлягає задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст.4,15 Закони України «Про товарну біржу» від 10 грудня 1991 року, ст.ст.328,657 ЦК України (у редакції 2003 року), ст.ст.10,11,60,212-215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Визнати за ОСОБА_2право власності на жилий будинок -А-1 загальною площею 39,0 кв. м, а жилою - 15,2 кв. м, сарай Б, сарай В, паркан 1, колодязь К, які розташовані на земельній ділянці площею 1500 кв. м по АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення виготовлено у нарадчій кімнаті у 1 примірнику.
Головуючий суддя -