Цивільне судочинство Справа №2-180-08
позовне провадження,
категорія - спори, про
спадкове право - 36.
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Рішення
Іменем України
м.Любомль 23 травня 2008 року
Любомльський районний суд Волинської області в складі
головуючого - судді Мосієвича І.В.,
при секретарі Кузьміній Т.О.,
з участю позивача ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Бірківської сільської ради Любомльського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,--
встановив:
У суд з позовною заявою звернулась ОСОБА_1, яка просить суд ухвалити рішення, яким визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Свої вимоги обґрунтувала тим, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2, відкрилась спадщина, а саме, земельний та майновий пай і вона є спадкоємцем по заповіту вказаного майна.
В установлений законодавством шестимісячний термін позивачка не звернулась в державну нотаріальну контору через те, що остання не знала про існування заповіту, і дізналась про це від секретаря сільської ради, тому вважає, що строк для подання заяви про прийняття спадщини пропустила з поважних причин.
В судовому засіданні позивачка вимоги заяви підтримала.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, однак від Бірківського сільського голови надійшла заява в якій він просить справу розглянути у відсутності представника, позовні вимоги сільська рада, визнає повністю.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що свідоцтвом серії НОМЕР_1від 6 червня 2006 року стверджено факт смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_2 в с. Бірки Любомльського району Волинської області.
Частиною 1 ст. 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає
прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини
Згідно з ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк
Код суду 0310 1 інстанція
2
у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Оскільки, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому позов підлягає до повного задоволення.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України, на підставі ст. ст.1269, 1270, 1272 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1, жительці АДРЕСА_1 - додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_2, строком до 03 серпня 2008 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий: суддя І.В.МОСІЄВИЧ
- Номер: 22-ц/780/1203/17
- Опис: ВАТ "Промагробудінвест" до Великоолександрівської сільської ради про визнання недійсними рішення сільської ради, державних актів на право приватної власності
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-180/2008
- Суд: Апеляційний суд Київської області
- Суддя: Мосієвич І.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.01.2017
- Дата етапу: 10.02.2017