Судове рішення #26463633

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua



УХВАЛА

про відмову в прийнятті позовної заяви


16.11.2012 р. № 18/2228/12


Суддя Погрібна С.В., розглянувши матеріали

за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТрансКом-Юг", вул. Бородинська, 131, смт.Пашковський, Карасунський округ, Краснодарський край, Росія, 350903

про стягнення 2525,00 Євро, що на день звернення до суду із позовом згідно офіційного курсу НБУ гривні до Євро становить 25 704,50 грн.


ВСТАНОВИВ:


Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулась до господарського суду Полтавської області з позовною заявою про стягнення 2525,00 Євро з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТрансКом-Юг".

Як вбачається з позовної заяви 20.01.2011року між Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТрансКом-Юг" було укладено Договір №4/1ПМ про надання транспортно-експедиційних послуг по перевезенню вантажів автомобільним транспортом в прямому міжнародному сполученні.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем договірних зобов'язань.

Частиною 2 статті 15 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до матеріалів позовної заяви місцезнаходження відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Ком-Юг" є вул. Бородинська, 131, смт.Пашковський, Карасунський округ, Краснодарський край, Росія, 350903.

Звернення з позовом до господарського суду Полтавської області обґрунтоване позивачем пунктом 5.3 укладеного між позивачем і відповідачем Договору від 20.01.2011року №4/1ПМ, відповідно до якого сторони погодили, що всі спори, розбіжності або вимоги, що виникають з даного договору або в зв'язку з ним, у тому числі, що стосується його виконання порушення, припинення або недійсності при не досягненні згоди сторін , підлягають вирішенню в арбітражному суді за місцезнаходження позивача.

Відповідно до статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків виключної підсудності у справах з іноземним елементом, передбачених у статті 77 цього Закону.

Проте, зважаючи на абзац 11 пункту 1 Роз'яснення Вищого господарського суду України від 31.05.2002 № 04-5/608 "Про деякі питання практики розгляду справ за участю іноземних підприємств і організацій" господарський суд повинен відмовити у прийнятті позовної заяви на підставі пункту 1 частини 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України, якщо у пророгаційній угоді сторонами неправильно викладено назву суду або зазначено суд, існування якого не передбачено Законом України "Про судоустрій України".

Законом України "Про судоустрій України" не передбачено існування арбітражного суду, крім того, вказаний закон втратив чинність відповідно до Закону України від 07.07.2010 № 2453-VI, тобто, до підписання Договору між сторонами.

Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду.

Як вбачається з пункту 5.3 Договору №4/1ПМ від 20.01.2011 року укладеного між Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТрансКом-Юг", який містить пророгаційну угоду сторін (щодо визначення підсудності) зазначено, що всі спори, розбіжності або вимоги, що виникають з даного договору або в зв'язку з ним, у тому числі, що стосується його виконання порушення, припинення або недійсності при не досягненні згоди сторін , підлягають вирішенню в арбітражному суді за місцезнаходження позивача, тобто сторонами в договору зовсім не зазначено назву суду, тому у прийнятті позовної заяви слід відмовити.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

З урахуванням наведеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд ,-


У Х В А Л И В:


1. Відмовити Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 у прийнятті позовної заяви.

2. Копію ухвали направити сторонам.


Додаток:

- Позовна заява від 13.11.2012р. (вхід. № 2558/12) та додані до неї документи, зазначені в ній як додатки.



Суддя Погрібна С.В.









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація