Судове рішення #26495
1/60-10А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

              

ПОСТАНОВА


ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"05" липня 2006 р.

Справа № 1/60-10А.



За позовом Відкритого акціонерного товариства "Волиньагрохім", м. Луцьк

до відповідача Відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Волинської області

про визнання неправомірними дій державного виконавця


                                                                                Суддя  Гончар М. М.

                                                             Секретар судового засідання Соломка О.М.

        За участю представників сторін:

        від позивача: Олексюк С.М., довір. № 70/3-1 від 01.04.2006 року

        від відповідача: Велимчаниця І.І., довір. № 3-50/3797 від 20.06.2006 року

 

Права та обов’язки представникам сторін  роз’яснені відповідно до ст.ст. 49,51 КАС України.

               Відводу складу суду не заявлено.

               Відповідно до ст.126 КАС України представникам сторін повідомлено про здійснення повного фіксування  судового процесу  технічними засобами, а саме: програмно-апаратного комплексу  „Діловодство суду” за ініціативою суду.

         

       Суть спору:

Відкрите акціонерне товариство "Волиньагрохім" просить суд визнати протиправними дії державного виконавця Відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Волинської області по відкриттю виконавчого провадження за визнаною претензією ТзОВ "Агрокем" до ВАТ "Волиньагрохім" на суму 561851 грн. та зобов'язати начальника Відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Волинської області С.В. Мишленика скасувати постанову державного виконавця Галаса В.В. від 10.03.2006 року про відкриття виконавчого провадження.

Відділ примусового виконання рішень державної виконавчої служби Волинської області в поясненні № 3755 від 16.06.2006 року та представник в судовому засіданні просить відмовити в задоволенні позову, посилаючись на п.3 ст.18 Закону України „Про виконавче провадження" де зазначено, що виконавче провадження може бути відкрито в інших передбачених Законом випадках. Так, у відповідності до ст.8 ГПК України - відповідь на претензію є підставою для примусового стягнення заборгованості державною виконавчою службою в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

         Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

в с т а н о в и в:

10.03.2006 року постановою про відкриття виконавчого провадження було відкрито виконавче провадження за визнаною претензією ТзОВ "Агрокем" до ВАТ "Волиньагрохім" на суму 561851 грн.

Постанова про відкриття виконавчого провадження від 10.03.2006 року на момент її прийняття відповідала вимогам п. 18 статті 3 Закону України "Про виконавче провадження", яким до документів, що підлягають виконанню Державною виконавчою службою відносилась і визнана у встановленому порядку претензія.

На дату прийняття зазначеної постанови діяла і норма Господарського процесуального кодексу України, , зокрема ч. 5 статті 8, наступного змісту : "якщо у відповіді про визнання претензії не повідомляється про перерахування визнаної суми, то через 20 днів після її отримання така відповідь є підставою для примусового стягнення заборгованості державною виконавчою службою в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження". До заяви про порушення виконавчого провадження додається відповідь боржника, а якщо в ній не зазначено розмір визнаної суми, то додається також копія претензії".

Окрім того, п. 3 статті 18 Закону України "Про виконавче провадження" зазначено, що виконавче провадження може бути в інших  передбачених Законом випадках.

 Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України , - господарський суд ,-


                                                           постановив:

В позові відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, встановлених статтею 186 КАС України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду відповідно до розділу ІV Кодексу адміністративного судочинства України.


        Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного господарського суду України.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.


  Суддя                                                                                              М.М. Гончар


Постанова у повному обсязі

складена  10.07.2006 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація