Судове рішення #2651762

                           

            Справа № 2-63

2008 рік

 

                              

                                                                    Р І Ш Е Н Н Я

                                                              ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня  2008 рік                                                                                Ялтинський  міський суд АРК

 

у складі судді - Шумова В.В.

при секретарі - Сущенко Л.С.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Ялта цивільну справу за позовом

 ОСОБА_1до ОСОБА_2про виділ  частки з майна , яка знаходиться у  сумісної  власності, розділ земельної ділянки.

 За зустрічним позовом ОСОБА_2до  ОСОБА_1про усунення перешкод у користуванні жилим будинком  , суд

 

                                               В С Т А Н О В И В :                         

 

Позивач  пред'явив  позовні  вимоги  19 лютого 2007 року, які в подальшому вточнив і просить визначити роздільний порядок користування земельною ділянкою, оскільки  у нього з відповідачем виникли  суперечки  в частині використовування земельної ділянки , зокрема  по використовуванню житлових   і підсобних приміщень .

            У березні 2007 року відповідач ОСОБА_2пред'явив  зустрічні позовні вимоги про усунення перешкод в користуванні  житловим будинком і просить знести самовільно побудовану  на першому поверсі кухню, а  на другому поверсі житлову кімнату площею 26,25 м. кв. .

Також просить  відновити перегородку між житловими кімнатами літ «1-2» і літ «2-5» на другому  поверсі будинку  привести дах  домоволодіння в первинний стан .

            ОСОБА_2позовні вимоги ОСОБА_1 не визнає, а ОСОБА_1позовні вимоги ОСОБА_2 визнав частково.

            Суд перевіривши матеріали справи , вислухав  сторони вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1підлягають   задоволенню, а позовні вимоги ОСОБА_2-  частковому  задоволенню  .

            Встановлено, що  сторони  є співвласниками домоволодінняАДРЕСА_1.

            ОСОБА_1одержав  у власність домоволодіння  на підставі договору дарування від 1.12.2004 року від ОСОБА_3(а.с..5-7).

            ОСОБА_2 одержав  у власність на підставі договору купівлі-продажу   від 27.06.2001 року (а.с..18-13)., при цьому  ОСОБА_1має 2/5   ,а ОСОБА_2 3/5 частки домоволодіння .

            Виходячи з позовних вимог судом призначена і проведена експертиза (а.с..43-51), з якої видно, що земельна ділянка яка зареєстрована в КП БТІ  м. Ялта  має розмір 573 м. кв, дана  земельна ділянка не приватизована.

            У матеріалах справи є план загальної земельної ділянки (а.с..8,21)

            З урахуванням вказаної обставини експертом зроблений висновок, що встановити роздільний порядок  користування земельною ділянкою  не можливо, оскільки частина земельної ділянки розташована під частиною житлового будинку і знаходитиметься в загальному користуванні співвласників.

            Також  є ще один висновок, що свідчить про можливість визначення порядку користування земельною ділянкою між сторонами .При цьому експертом описано і представлено до розгляду два варіанти  порядку користування земельної ділянки .

            Позивач  вважає за можливе прийняти варіант № 1, відповідач не визнаючи позовні вимоги  посилається  на неправомірну поведінку з боку позивача.

            З висновку експертизи вбачається, що існуюче положення по використовування земельної ділянки  визначається виходячи з технічного паспорта виготовленого в КП БТІ  міста Ялта 7.07.1994 року, тому у фактичному користуванні співвласників знаходиться  853 м. кв .,по існуючій нормі 200 м. кв.  і 653  м. кв. ізлишки  .

            Експертизою встановлено , що  земельна ділянка площею 19,3 м. кв., яка  офарбована  на плані рожевим кольором знаходиться в загальному користуванні співвласників, оскільки приміщення 2-1 і 1-3  розташовані на 1-ому і 2-ому поверхах, в загальному користуванні  знаходиться і метрова доріжка  за вдовж східного і південного фасаду , яка   на плані позначена рожевим кольором і має площу 9,6 м. кв.

            З урахуванням  представлених розрахунків, ОСОБА_2 повинне відійти в користування земельна ділянка  площею 102,6 м. кв.,  яка  відмічена на плані  оранжевим кольором з штрихуванням і ізлишки закруглених  до цілих 392 м.кв., що позначене оранжевим кольором .

            ОСОБА_1відповідно повинна відійти  в користування земельна ділянка   68,5 м.кв., що позначена на плані жовтим кольором з штрихуванням  і 261 м.кв., що відмічене на плані жовтим кольором .

            Виходячи з представлених документів і пояснень сторін, виходи  з ділянок у кожної із сторін окремі .

            Обговорюючи можливість застосування варіанту № 2,  який запропонований експертом, суд його не може прийняти до уваги через суперечності, які виникли   між співвласниками.

            Крім того в даному випадку необхідне  виконання додаткових робіт, які  у відносинах, що склалися, неможливі.

            З урахуванням висловлених обставин  судом приймається варіант № 1, який  повною мірою забезпечить права і інтереси сторін.

            Судом проведена  і додаткова експертиза на  підставі  позовних вимог ОСОБА_2(а.с..69-83).

            З пояснень сторін і  представлених документів  вбачається , що сторони   проводять  будівництво без відповідного дозволу (самовільно), при цьому  з представленої схеми (а.с..83)  сторони виконують роботи на тих земельних ділянках , що виділяються їм в користування.      У частині зносу самовільних споруд з урахуванням приведених даних ,суд вважає, що  сторони пред'являти вимоги  по цих підставах  не мають права.

            Встановлено, що відповідач ОСОБА_1призводив  реконструкцію даху і  крівлі  на частини будівлі, при цьому  будівництво проведено з  порушенням прав   і інтересів ОСОБА_2.

            Дане встановлене з пояснень сторін, висновку експертизи, що візуально відображене на таблиці (а.с.78).

            З висновку експертизи вбачається, що виключення даної обставини можливе  за умови  реконструкції,  з урахуванням будівельних норм  і правил .

Частина конструкції даху не повинна опиратися на  стіни квартири  ОСОБА_2.

            У  реконструкції  стіни   в середині квартир між приміщеннями 1-2 і 2-5, експертизою встановлено, що дана реконструкція проведена порушуючи встановлених норм і правил . ОСОБА_1порушена звукоізоляція, для  виключення даного випадку експертом запропоновано  збільшити  товщину стіни від 100 мм до 200 мм  і  може бути виконана при застосуванні звукоізоляційних матеріалів , реконструкція  повинна виробляється  з урахуванням розробленого проекту .

            При проведенні експертизи встановлені і інші обставини , що порушують  інтереси сторін : зведені самовільні будови, обладнані співвласниками вхіди -  крильце ОСОБА_1і  крильце ОСОБА_2.

            Експертом встановлено, що обидва крильця не відповідають будівельним нормам і тому вони повинні переобладнати їх в одне ціле .

В результаті самовільних дій  ОСОБА_3 (колишнього власника домоволодіння ), який забудував прохід ,  ОСОБА_2 довелося  переобладнати  віконний отвір в приміщенні 2-5 в дверній .

            Виходячи з пояснень сторін, між ними існує конфлікт з приводу відведення  атмосферних вод .

            Дана обставина   може бути вирішена  за допомогою пристрою відвідних валів уздовж дороги , при цьому необхідно провести ревізію водоотведной каналізації .

            Дані вимоги  можливі для дозволу, лише після визначення порядку користування земельною ділянкою між співвласниками .

            Що стосується електричного кабелю  суду представлені документи з ВАТ «Кріменерго» що свідчать про виконання робіт, з урахуванням   можливості нормальної експлуатації.       

 

На підставі викладеного , керуючись ст.. 364, 377 ГК України , ст. 10, 60,  212, 213, 215, 217, 218 ЦПК України, суд

                                                           В И Р І Ш И В :

                                  

            Позов  ОСОБА_1до ОСОБА_2про виділ  частки з майна , яка знаходиться у  сумісної власності, розділ земельної ділянки - задовольнити частково .

            Визнати   роздільній порядок користування земельною ділянкою будинку АДРЕСА_1.

            Визнати за ОСОБА_2 в користуванні  102,6 м. кв. на плані зазначено помаранчевим цвітом з штриховкою, з ізлішком  392 м. кв. на плані зазначено оранжевім цвітом. 

            Визнати за ОСОБА_1 порядок користування   земельною ділянкою 68,5 м. кв. на плані зазначено желтим цвітом з штриховкою , з ізлішком  261 м. кв.  на плані зазначено  желтим цвітом .

            Визнати земельну ділянку  сумісного користування обоїх  співвласників площею 28,9 м. кв  у будинку АДРЕСА_1 , земельна ділянка розташована в межах  між точками  3 -4 -9 -10- 11-12 - 3.

            Межа між співвласниками  ОСОБА_2та  ОСОБА_1буде проходити  між точками 1-2-8-3,9-14-15-10,11-26.

Межа розділу між співвласниками ОСОБА_2 та спільною земельною ділянкою користування проходить  між точками  3-4-9, 10-11.

Межа розділу між співвласниками  ОСОБА_1 та спільною земельною ділянкою  користування проходить між точками 9-10, 11-12-3.

Межі земельних ділянок  відмічені в додатку  № 1 ( варіант № 1)  до висновка експерта № 7032  від 21 квітня  2007 року.

            В останні частині позову -відмовити.

 

Позов ОСОБА_2до  ОСОБА_1про усунення перешкод у користуванні жилим будинком - задовольнити частково .

            Забов*язати ОСОБА_1 произвести реконструкцію перегородки між жилими приміщеннями № 1-2 и № 2-5 будинку АДРЕСА_1, при цьому зняти гипсокартону штукатурку з сторони ОСОБА_1 , арміровать перегородку арматурною сіткою  та залити керамзитобетоном  з прокладкою звукоізолірующего матеріла, товщина перегородки  повинна складати не менш 200 міліметрів.

            Забов*язати співвласника ОСОБА_1переоборудовать крівлю  будинку  АДРЕСА_1виключив опор частки конструкції на стіну яка відноситься до квартири  співвласника  ОСОБА_2.

            В останній частині позову -  відмовити .

 

            Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Ялтинський міський суд  порядок та строки передбачені ст.. 294, 296 ЦПК України.

 

 

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація