Справа № 0907/4962/2012 року
Провадження № 5/0907/59/2012 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2012 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі головуючої-судді: Ковалюк І.П.
секретаря: Михайленко М.М.
з участю прокурора: Чугунової В.М.
розглядаючи у відкритому судовому засіданні подання лікаря-психіатра М.М. Андрусяк про заміну примусових заходів медичного характеру ОСОБА_3,
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло подання лікаря-психіатра про заміну примусових заходів медичного характеру ОСОБА_3 в психіатричній лікарні із звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу.
Прокурор в судовому засіданні заявила клопотання про необхідність призначення стаціонарної судово-психіатричної експертизи, мотивуючи тим, що висновок про психічний стан ОСОБА_3, поданий суду, є неповним та необґрунтованим, дані, що містяться в ньому, є суперечливими та не відображають повного психічного стану ОСОБА_3
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вважає, що слід задоволити дане клопотання із наступних підстав.
Згідно ст. 76 КПК України, призначення експертизи обов'язкове для визначення психічного стану підсудного, при наявності даних, які викликають сумнів щодо його осудності.
Злочин, вчинений 23.03.2007року ОСОБА_3, відноситься до категорії тяжких, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до семи років.
Відповідно до постанови суду від 10.06.2008року до ОСОБА_3 застосовано примусові заходи медичого характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом.
Згідно постанови Ківерцівського райсуду від 14.09.2011року, було вирішено змінити вид примусових заходів медичного характеру стосовно ОСОБА_3 із посиленого нагляду на ПЗМХ у відділенні із звичайним наглядом в психічному стаціонарі по місцю проживання. В Івано-Франківську ОПНКЛ №1 ОСОБА_3 поступив 06.10.2011року.
Висновок лікарського комісійного огляду, наданий суду про психічний стан здоров'я від 21.03.2012року, є незрозумілим та неповним. Так, відповідно до консультації психолога, в хворого виявлено зниження емоційного резонансу, брак спілкування, імпульсивність, замкнутість особистісної позиції, пасивність, невмілість в соціальних контактах, порушення цілеспрямованості мисленевої діяльності, нестійкість способу виконання поставлених завдань, критика до власного стану поверхнева. До активної діяльності та спілкування активно не прагне, інструкції виконує пасивно та ін.
Таким чином, даний висновок суд вважає неповним та необґрунтованими, оскільки він не в повній мірі враховує адекватність поведінки ОСОБА_3, його ставлення на даний час до вчиненого, суспільну небезпеку його діянь для себе та для оточуючих.
За таких обставин, враховуючи наведене, суд вважає, що є всі підстави для проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи ОСОБА_3
На підставі наведеного, керуючись ст.ст 75, 204,205, 310, 312 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Призначити стаціонарну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
Чи страждає ОСОБА_3 якими-небудь хронічними захворюваннями або іншим хворобливим станом психіки?
Чи здатний ОСОБА_3. усвідомлювати свої дії або керувати ними на даний час?
Чи становить ОСОБА_3 суспільну небезпеку для себе чи оточуючих?
Чи потребує ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру; Якщо так, то якого саме виду?
Проведення експертизи доручити експертам Львівської обласної психоневрологічної лікарні; направити в розпорядження експертів матеріали даної кримінальної справи.
Копію постанови направити адміністрації Івано-Франківської обласної психоневрологічної клінічної лікарні №1 для організації проведення експертизи.
Зупинити провадження у справі до закінчення проведення експертизи.
Суддя: Ковалюк І.П.