Судове рішення #2654118

                                                                                

 

                                                                                           

           

 

                                                                                                                                     Копія: Справа № 2-512/08р.

                                                                      Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

  13 серпня  2008 року       Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого-судді       Білецької В.І.

при секретарі                Лопатка О.В.,

розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великобагачанської селищної ради про визнання права власності на домоволодіння,  -

В С Т А Н О В И В:

 

         Згідно довідки, виданої виконкомом Великобагачанської селищної ради Великобагачанського району Полтавської області від 03.07.2008 року за  № 1359, домоволодіння  поАДРЕСА_1станом на  15.04.1991 року відносилось до категорії „Колгоспний двір”. Членами даного колгоспного двору значаться:ОСОБА_2 ОСОБА_3

        Згідно ч. 2 ст. 123 чинного на той час Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року), розмір частки члена колгоспного двору встановлювався виходячи з рівності часток усіх членів двору, включаючи неповнолітніх і непрацездатних.

         Отже, власниками вищевказаного домоволодіння в рівних частинах були: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 тобто кожний з них мав право на 1/2 частину в майні даного колгоспного двору.

          В ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 Точну дату її смерті позивач вказати не може, оскільки свідоцтво про її смерть не збереглося, а відділ РАЦС відмовив їй у видачі повторного свідоцтва про реєстрацію смерті, так як вона не є близьким родичем померлої.

          Спадкоємців після смерті ОСОБА_3 не було і не має ні за законом ні за заповітом.

           При житті ОСОБА_3 своєї частки в майні колгоспного двору не виділила.

           Після смерті батька, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилась спадщина на належне йому домоволодіння, що розташоване по АДРЕСА_1

          Позивачка прийняла спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном, а також отримала в державний нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину на приватизовану земельну ділянку.

            Посилаючись на те, що  в зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів  на даний житловий будинок, позивачка не має можливості оформити право власності на спадщину та розпорядитися нею, вона  звернулася з позовом до суду і просила постановити рішення, яким визнати, що померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на день його смерті належав на праві власності житловий будинок, літня кухня, два сараї та гараж, що розташовані по АДРЕСА_1. А в порядку спадкування визнати за нею право власності на все вказане домоволодіння.

         В судове засідання  позивачка ОСОБА_1 не з'явилась за станом здоров'я, направила до суду заяву про те, що позов підтримує, просить справу розглянути в її відсутність.

         Представник відповідача - Великобагачанської селищної ради - в судове засідання не з»явився, направили до суду листа, в якому не заперечують проти задоволення позову ОСОБА_1, просили розглянути справу без участі  їх представника.

          Суд, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає до задоволення з таких підстав.  

         Судом встановлено, що в колгоспному дворі проживали: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.5).

          В ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3

          На час смерті ОСОБА_3 в домогосподарстві з нею проживав ОСОБА_2, який прийняв спадщину шляхом вступу у володіння спадковим майном.

          ІНФОРМАЦІЯ_1помер ОСОБА_2 (а.с.7).

          Після смерті батька спадщину прийняла його дочка, позивачка по справі, ОСОБА_1 шляхом вступу у володіння спадковим майном та подачею заяви до державної нотаріальної контори (а.с.9,17).

           Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК  України  “ у разі  визнання  відповідачем позову  суд за  наявності передбачених  законом  підстав ухвалює  рішення  про задоволення  позову.”

        При  таких   обставинах справи,    коли  визнання  відповідачем   позову не суперечить закону  і не порушує права, свободи  і інтереси  інших  осіб,  суд приходить до  висновку   про  ухвалення  рішення  про задоволення позову.

         На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 120, 123 ЦК України (в редакції 1963 року), ст.ст. 1268, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст. 12,13 Закону України „Про власність”, ст.ст.10,11,60,130, 174,212-215 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

 

        1. Визнати, що   померлому ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_2  на день його смерті належав на праві власності житловий будинок, літня кухня, два сараї, гараж, що розташовані по АДРЕСА_1.

         2. Визнати заОСОБА_1, в порядку спадкування, після смерті батька, право власності в цілому на житловий будинок, літню кухню, два сараї та гараж, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1

      Заяву  про  апеляційне оскарження  рішення суду  може бути подано  протягом  десяти днів з дня  проголошення  рішення. Апеляційна  скарга до апеляційного суду Полтавської  області  може  бути подана   протягом двадцяти днів після  подання заяви  на апеляційне  оскарження.

             

                Суддя  -  підпис.

 

      Копія вірна: Голова суду -

 

                            Секретар -

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація