Судове рішення #2656628
Справа № 2-127

                                                                             Справа № 2-127  

                                     Р І Ш Е Н Н Я

                         І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

            11 березня 2008 року  

 

            Олевський районний суд Житомирської області в складі:

                          головуючої-судді  :             Охрімчук    І.Г.

                                          секретар :             Федорчук   О.В. 

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залу суду в м. Олевську справу за позовом ОСОБА_1 до Замисловицької сільської ради Олевського району Житомирської області про  визнання права власності на спадкове майно

 

                                                      В С Т А Н О В И В :

              Позивач звернувся  до суду з позовом в якому просить суд визнати за ним право власності на спадщину,  а саме на  житловий будинок із господарськими приміщеннями по вул.АДРЕСА_1, яка залишилась після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року, так як він фактично прийняв спадщину у шестимісячний термін після його смерті, інших спадкоємців, які претендують на спадщину не має. Він не має можливості реалізувати своє спадкове право через те, що за життя спадкодавцем не було вирішено питання про отримання правовстановлюючих документів на домоволодіння.

             Відповідно до поданої заяви позивач позов підтримує з підстав, які в ньому зазначені і просить суд  задовольнити його в повному обсязі.      

 

                     Відповідач, відповідно до поданої заяви, просить слухати справу у відсутність представника, позов визнають.

 

                  Допитані в судовому засіданні свідки суду показали, що дійсно  позивач є сином ОСОБА_2., який помер. Після смерті ОСОБА_2. позивач займався його похованням, прийняв спадщину у шестимісячний термін, а саме домоволодіння в с. Замисловичі Олевського району Житомирської області, яке побудував ОСОБА_2. і який проживав у ньому. Позивач доглядає за будинком, розпорядився майном.

 

                 

               В судовому засіданні встановлено, що на праві приватної власності по вул. Грабчака с. Замисловичі Олевського району Житомирської області ОСОБА_2 належить житловий будинок з надвірними будівлямиАДРЕСА_1, який не зареєстрований, що стверджується технічною документацією на будинок, довідкою - випискою з по господарської книжки, довідкою МБТІ та показаннями свідків. Позивач є сином ОСОБА_2., що стверджується копією актового запису про народження позивача. ОСОБА_2., відповідно до свідоцтва про смерть, помер  ІНФОРМАЦІЯ_1року. Позивач не звертався до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, через матеріальне положення, через поїздки в пошуках роботи та відсутність правовстановлюючих документів на нерухоме майно, але фактично її прийняв у шестимісячний термін після смерті батька,  що ствердили в судовому засіданні свідки та слідує з витягу із спадкового реєстру, наданого Олевською державною нотаріальною конторою Житомирської області. 

              

             Дослідивши та оцінивши докази по справі суд дійшов висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 328 відповідно до якої слідує, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Стаття 331 ЦК України  передбачає, що право власності на нову річ, яка створена особою, набувається нею, якщо інше не встановлено законом і виникає з моменту завершення створення майна.

 

В даному випадку батько позивача ОСОБА_2. побудував житловий будинок АДРЕСА_1, проживав у ньому, тому право власності на нього належить йому, так як обставин набуття ним  нерухомого майна поза законом не встановлено.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України слідує, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.  Стаття 1272 ЦК України передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк  для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи те, що позивач пропустив визначений законом термін для подачідо Олевської нотаріальної контори Житомирської області заяви про прийняття спадщини, через відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно та матеріальне положення, є спадкоємцем за заповітом, після смерті батька, фактично прийняв спадщину, судом встановлено належність  нерухомого майна батькові позивача суд прийшов до висновку, що за позивачем слід визнати право власності на нерухоме майно після смерті його батька, так як позивач не має можливості на свій вільний розсуд користуватись, розпоряджатись та володіти спадковим майном.  Інших спадкоємців, які б пред'явили своє право на спадщину не встановлено. Крім того відповідно до законодавства передбачено,  що якщо спадкоємець у встановлений шестимісячний термін, після смерті спадкодавця, вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд вирішує питання про визнання права на спадкове майно за спадкоємцем, який його прийняв.

                Керуючись ст. ст. 10, 60, 212 ЦПК України,  ЦК  328, 1270, 1272  України  суд

 

В И Р І Ш И В :

 

                     Позов ОСОБА_1 до Замисловицької сільської ради Олевського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.

 

                   Визнати заОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2року народження  право власності на спадщину, а саме на житловий будинок із господарськими приміщеннями по вул.АДРЕСА_1, після смерті  батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року в с. Замисловичі Олевського району Житомирської області. 

 

 

                   Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Житомирської області на протязі 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка подається   на протязі 10 днів, починаючи з послідуючого дня після оголошення рішення суду.

 

 

                                                                  Суддя:  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація