Судове рішення #266107
Справа № 22- 1536/2006 p

Справа № 22- 1536/2006 p.                              Головуюча 1-й інстанції: Літвіненко Т.Я.

Категорія- 42                                              Суддя-доповідач апеляційного суду: Галущепко О.І.

УХВАЛА

2006 p.,    жовтня     місяця,    18   дня Судова колегія    судової палати    в

цивільних справах Апеляційного суду Миколаївської області     в складі:

головуючої:                           Вовненко Г.Ю.

суддів:                  Колосовського С.Ю.

Галущенка О.І. при секретарі:    Фірсовій Т.В. за участю: представника відповідача -       Герасименко Л.П.

розглянувши   у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу за

апеляційною скаргою

голови ПП «Агрофірма XXI" ( далі- Підприємство) на рішення Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 06.06.2006 p., постановлене за

позовом

Первомайського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1, до ПП «Агрофірма XXI" Первомайського району про стягнення безпідставно утриманої суми,

встановила:

10.05.2006 р. Первомайський міжрайонний прокурор звернувся з позовом в інтересах ОСОБА_1 до Підприємства про стягнення безпідставно утриманої суми.

Прокурор зазначав, що наказом голови підприємства НОМЕР_1 із заробітної плати ОСОБА_1 утримано 720 грн. в рахунок відшкодування матеріальних збитків завданих з вини працівника.

Такий наказ суперечить вимогам норм ст.. 136 КЗпП України, оскільки відшкодування збитків, завданих з вини працівника здійснюється за розпорядженням роботодавця в межах середньомісячного заробітку працівника та за згодою останнього і не пізніше двох тижнів з дня виявлення шкоди.

В той же час, власник підприємства видав наказ лише після звільнення працівника, після того, як спливло більше одного року з дня виявлення збитків та без врахування тієї обставини, що працівник не був згодний з таким порядком відшкодування шкоди.

За протестом прокурора наказ НОМЕР_1 був скасований власником підприємства наказом НОМЕР_2, але безпідставно утримані кошти ОСОБА_1 не повернуті.

Посилаючись на ці обставини, прокурор просив про задоволення позову.

Рішенням Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 06.06.2006 р. постановлено про задоволення позову у повному обсязі.

В апеляційній скарзі власник підприємства ставить питання про скасування рішення, вважаючи, що підстави для повернення ОСОБА_1 утриманої суми відсутні,   а суд цих обставин не врахував.

Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

 

З матеріалів справи вбачається, що наказом голови підприємствам 9 від 22.06.2005 р. із заробітної плати ОСОБА_1 утримано 720 грн. в рахунок відшкодування матеріальних збитків завданих з вини працівника.

Зазначений наказ, як такий, що всупереч вимогам ст.. 136 КЗпП України, видано власником підприємства лише після звільнення працівника, без його згоди, більше одного року з дня виявлення збитків та на сумму, що перевищує його середньомісячний заробіток, був скасований власником підприємства наказом НОМЕР_2, але безпідставно утримані кошти ОСОБА_1 не повернуті.

Суд повно та всебічно дослідив зазначені обставини, дав належну оцінку наданим дказам і прийшов до правильного висновку про безпідставність стягнення та утримання спірних грошей Підприємством.

З врахуванням цього висновку, суд постановив обгрунтоване і таке, що відповідає вимогам закону, рішення про задоволення вимог прокурора і стягнення з підприємства на користь ОСОБА_1 безпідставно утримуваної суми.

Доводи апеляційної скарги стосовно законності утримання з працівника сум на відшкодування завданої шкоди, не можуть бути враховані, оскільки, відповідач порушив, передбачений ст.. 136 КЗпП України, порядок покриття шкоди, завданої працівником.

Керуючись ст.ст. 303, 307-308, 314-315 ЦПК України, судова колегія

ухвалила:

Апеляційну скаргу голови ПП «Агрофірма ХХІ" - відхилити. Рішення  Первомайського  міськрайонного     суду     Миколаївської області    від 06.06.2006 р. - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але з цього часу на протязі двох місяців може бути оскаржена до Верховного Суду України.

Головуючий:    підпис

Судді:    підпис

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація