Судове рішення #2663421

                                                                                                                       Справа №2-873-2007

Рішення

іменем України

16 жовтня 2007 року.                                                                   Горохівський районний суд

Волинської області в складі:

головуючого:                                                                                 Ковальчука В.Д.

при секретарі:                                                                                 Домбровській З.П.

за участю:                                                                                        позивачки ОСОБА_1,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно, -

 

встановив:

 

Позивачка звернулася з позовом про визнання її права власності на земельну частку (пай) у ІНФОРМАЦІЯ_1 площею ІНФОРМАЦІЯ_2 га,  розташовану на території ІНФОРМАЦІЯ_3,  та майновий пай у ІНФОРМАЦІЯ_1,  мотивуючи це тим,  що це майно належало її співмешканцю ОСОБА_2,  з яким вона прожила однією сім'єю з ІНФОРМАЦІЯ_4 по ІНФОРМАЦІЯ_5 рік і який помер у ІНФОРМАЦІЯ_5 році. Після смерті ОСОБА_2 позивачка має право на спадкування його майна за законом.  В даний час позивачка,  не маючи документів,  що засвідчують право власності на спадкове майно,  не може розпоряджатись ним на свій розсуд. Позивачка просить винести рішення про визнання за нею права власності на майно,  яке вона успадкувала після смерті спадкодавця.

Суд,  заслухавши пояснення позивачки та дослідивши письмові докази по справі,  вважає,  що позов підлягає до задоволення.

Згідно  ст. 392 Цивільного Кодексу України власник майна може пред"явити позов про визнання його права власності,  якщо це право не визнається іншою особою. Згідно  ст. 74 Сімейного Кодексу України якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю,  але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі,  майно,  набуте ними за час спільного проживання,  належить їм на праві спільної сумісної власності,  якщо інше не встановлено письмовим договором між ними. Згідно  ст. 1264 Цивільного Кодексу України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи,  які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Як видно із сертифікату на право на земельну частку (пай) (а.с. 7),  земельна частка (пай) у ІНФОРМАЦІЯ_1 площею ІНФОРМАЦІЯ_2 га,  розташована на території ІНФОРМАЦІЯ_3,  належить ОСОБА_2.

Як видно із свідоцтва про право власності на майновий пай (а.с. 8),  ОСОБА_2 має право на пайовий фонд майна ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно свідоцтва про смерть (а.с. 6) ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_5 року.

Згідно довідки НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_6 року,  виданої ІНФОРМАЦІЯ_3

 

радою (а.с. 9),  ОСОБА_1 проживала однією сім'єю з ОСОБА_2 з ІНФОРМАЦІЯ_4 по ІНФОРМАЦІЯ_5 рік,  перебуваючи в цивільному шлюбі.

Згідно довідки НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_6 року,  виданої ІНФОРМАЦІЯ_3 радою (а.с. 9),  ОСОБА_1 на момент смерті ОСОБА_2 проживала разом з ним та прийняла після нього спадщину.

Отже,  судом встановлено,  що ОСОБА_1 є єдиною спадкоємницею за законом після померлого ОСОБА_2 на земельну частку (пай) у ІНФОРМАЦІЯ_1 площею ІНФОРМАЦІЯ_2 га,  розташовану на території ІНФОРМАЦІЯ_3,  та майновий пай у ІНФОРМАЦІЯ_1.

Керуючись  ст.  ст.  10,  60,  212,  215 ЦПК України,   ст.  ст.  392,  1264 Цивільного Кодексу України,

суд, -

 

вирішив:

 

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай) у ІНФОРМАЦІЯ_1 площею ІНФОРМАЦІЯ_2 га,  розташовану на території ІНФОРМАЦІЯ_3,  яка належала померлому ОСОБА_2 на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) НОМЕР_3.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства у майновому фонді ІНФОРМАЦІЯ_1,  який належав померлому ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай НОМЕР_4.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у строк,  встановлений статтею 294 цього Кодексу,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація