Справа №2-898-2007 року
Рішення
Іменем України
24 жовтня 2007 року Горохівський районний суд
Волинської області
в складі:
головуючого Ковальчука В.Д..
при секретарі Домбровській З.П.
за участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу житлової квартири дійсним, визнання права власності на житлову квартиру, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу житлової квартири дійсним, визнання права власності на житлову квартиру посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року вона купила в відповідача житлову АДРЕСА_1 за ІНФОРМАЦІЯ_2 грн. Позивач сплатила відповідачу кошти за житлову квартиру , а відповідач передала позивачу житлову квартиру у власність. Хоча договір купівлі-продажу відбувся, посвідчити договір купівлі-продажу в нотаріальній конторі сторони не можуть, оскільки в відповідача немає правовстановлюючих документів на житлову квартиру. Просить позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов визнала, пояснила що продала позивачу житлову квартиру, яка належала їй і покійному чоловікові. Вважає, що позов слід задовільнити.
Суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Згідно з ст. 220 ЦК України , якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення , суд може визнати такий договір дійсним.
Згідно свідоцтва про право власності на житло (а.с. 7) житлова квартира, що в АДРЕСА_1 належить на праві спільної власності ОСОБА_2, ОСОБА_3.
Згідно свідоцтва про смерть (а.с. 5) ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер.
Згідно свідоцтва про одруження (а.с. 8) , ІНФОРМАЦІЯ_4 року ОСОБА_3 одружився з ОСОБА_2 і їй було присвоєно прізвище ОСОБА_2.
Суд вважає, що після смерті чоловіка ОСОБА_2 прийняла у спадщину половину квартири шляхом проживання у ній.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 року продала житлову квартиру, що в АДРЕСА_1 за ІНФОРМАЦІЯ_2 грн. ОСОБА_1.
Оскільки сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору і відбулося повне виконання договору, суд визнає договір купівлі-продажу житлового будинку та господарських будівель і споруд дійсним.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 220, 392 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Договір купівлі-продажу (усний) житлової АДРЕСА_1 укладений ІНФОРМАЦІЯ_1 року між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 визнати дійсним.
Визнати право власності ОСОБА_1 на житлову АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.