Судове рішення #26655080



Придніпровський районний суд м.Черкаси

21 листопада 2012 року Справа № 2314/6787/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 листопада 2012 року Придніпровський районний суд м. Черкаси

в складі: головуючого - судді Бурлаки А.І.

при секретарі Трубенко Є.О.



розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси цивільну справу за адміністративним позовом Черкаської міської ради до Головного управління юстиції у Черкаській області в особі головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Осадчого В.В. про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу, -


в с т а н о в и в:

Позивач Черкаська міська рада звернувся до суду з позовом до відповідача Головного управління юстиції у Черкаській області в особі головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Осадчого В.В. про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу. Свої вимоги позивач мотивує тим, що постанова про накладення штрафу є незаконною та необґрунтованою а дії щодо направлення до прокуратури міста Черкаси подання про притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб позивача, протиправними, так як відповідно до приписів Земельного кодексу України позивач позбавлений можливості розглянути на сесії заяву ОСОБА_4 про приватизацію земельної ділянки площею 417 кв.м відповідно до чинного законодавства.

В судове засідання представник позивача Черкаської міської ради за довіреністю Луговський О. С. з'явився, позовну заяву підтримав та просив її задовольнити в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та, перевіривши їх доказами, вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 10.08.2012 на адресу позивача надійшла постанова від 02.08.2012 ВП № 26990445 (від 10.08.2012 вх. № 10526-01-21), про накладення штрафу у подвійному розмірі в сумі 1360,00 грн. (надалі постанова), винесена головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Черкаській області Осадчим В.В. (надалі відповідач).

Також 10.08.2012 на адресу позивача надійшло подання про притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб Черкаської міської ради (від 10.08.2012 № 10535-01-21), надалі подання, направлене відповідачем до прокуратури міста Черкаси.

Постанова та подання аргументовані невиконанням позивачем рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси, у справі № 2-46/11, відповідно до якого зобов'язано позивача розглянути на сесії заяву ОСОБА_4 про приватизацію земельної ділянки площею 417 кв.м відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п. 12 розділу Х «Перехідні положення»Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради.

Згідно зі ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин відповідно до закону.

Відповідно до вимог чинного законодавства та згідно статті 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності звертаються з відповідним клопотанням до органів місцевого самоврядування за місцем знаходження земельної ділянки, а саме: до Центру надання адміністративних послуг департаменту управління справами Черкаської міської ради.

До клопотання додаються наступні документи:

- рішення органу влади про надання земельної ділянки (при наявності), (вул. Університетська, 33/1, БТІ);

- довідка про наявність співвласників в домоволодінні, (вул. Університетська, 33/1, БТІ);

- документ, який підтверджує право власності на будинок (при наявності);

- висновок управління планування та архітектури (вул. Б. Вишневецького, 36 к. 321);

- висновок служби охорони культурної спадщини (при необхідності / згідно висновку управління планування та архітектури);

- довідка міськрайонного управління Держкомзему у м. Черкаси і Черкаському районі Черкаської області стосовно правового статусу земельної ділянки (кадастрова довідка) (вул. Енгельса, 157);

- ксерокопія технічного паспорту на домоволодіння, завірена печаткою БТІ (із зазначеними «червоними лініями»);

- згода на вилучення земельної ділянки (у випадку, якщо земельна ділянка згідно кадастрової довідки перебуває у користуванні інших осіб);

- копія паспорта громадянина України (стор. 1, 2, 11);

- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Заява з необхідним пакетом документів, на підставі якої приймався пункт 3.6 рішення Черкаської міської ради від 20.12.2007 року № 4-191 «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок громадянам (ОСОБА_6 та інші)», видана гр. ОСОБА_4 особисто в руки 21.01.2008 року.

Враховуючи вищевикладене, у позивача відсутні документи, передбачені чинним законодавством, на підставі яких можливо винести на розгляд сесії Черкаської міської ради питання щодо приватизації земельної ділянки площею 417,0 кв.м по АДРЕСА_1 гр. ОСОБА_4

Тобто, з 21.01.2008 року до позивача відповідне клопотання гр. ОСОБА_4 з передбаченими законом додатками щодо приватизації нею земельної ділянки площею 417,0 кв.м не надходило.

З огляду на викладені обставини позивач позбавлений можливості розглянути питання про надання ОСОБА_4 земельної ділянки площею 417,0 кв.м. та виконати рішення суду.

Резолютивна частина виконавчого листа № 2-46/2011 від 25.04.2011 року вимагає зобов'язати позивача розглянути на сесії заяву ОСОБА_4 про приватизацію земельної ділянки площею 417 кв.м відповідно до чинного законодавства (про що свідчить вимога відповідача від 09.08.2012 № 10449-01-21) та додатково підтверджує доводи позивача, щодо неможливості розгляду вказаного питання на сесії міської ради та неправомірності винесення постанови та внесення подання.

Відповідно до ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніше ніж на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, його виконання перевіряється не пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження. У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення.

У разі якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав.

Відповідно до п. 13.4.5. наказу Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5 «Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень»(надалі Наказ) у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника та встановлює новий строк виконання. У постанові про накладення на боржника штрафу державний виконавець зазначає норму Закону, якою передбачена відповідальність боржника, зміст вчинених боржником дій, суму штрафу. Постанова про накладення штрафу не пізніше наступного робочого дня після її винесення направляється боржнику.

Проте, станом на 14.08.2012 позивач не отримав від відповідача постанову про накладення штрафу, а одержав Постанову про повторне накладення штрафу. Таким чином, Позивач позбавлений можливості ознайомлення та оскарження «первісної»постанови про накладення штрафу, за відсутності інформації про її винесення, що порушує права позивача.

В порушення вищезазначених норм Наказу постанова не встановлює новий строк виконання рішення суду та направлена з порушенням строків встановлених наказом, про що свідчить поштова відмітка на конверті. Так, постанова винесена 02.08.2012, а відповідно до поштової відмітки направлена 09.08.2012.

Оцінюючи зібрані та досліджені по справі докази, суд вважає, що постанова є незаконною і підлягає скасуванню, а дії щодо направлення до прокуратури міста Черкаси подання про притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб позивача є протиправними.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.17, 18, 158-163 КАС України, суд,

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов Черкаської міської ради до Головного управління юстиції у Черкаській області в особі головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Осадчого В.В. про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу -задовольнити.

Скасувати постанову від 02.08.2012 ВП № 26990445 (від 10.08.2012 вх. № 10526-01-21), про накладення штрафу у подвійному розмірі в сумі 1360,00 грн.

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Апеляційну скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складання в повному обсязі.




Суддя: А. І. Бурлака



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація