Справа № 0417/8916/2012
№ 2/0417/5160/2012
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
13 липня 2012 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді: Бєсєди Г.В.
при секретарі: Кривич О.А.
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Індустріального районного суду м. Дніпропетровська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська 25 червня 2012 року звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її користь на утримання сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 25% від усіх видів заробітку відповідача щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, а також щодо стягнення аліментів на її утримання в розмірі 25% від усіх видів заробітку відповідача щомісячно і до досягнення неповнолітнім ОСОБА_3 трирічного віку.
В позовній заяві Позивач зазначила, що 17 липня 2010 року ОСОБА_1 зареєструвала шлюб із Відповідачем ОСОБА_2, від шлюбу вони мають дитину ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, після народження дитини сімейне життя з чоловіком не склалося, вони не можуть порозумітися з питання утримання дитини. Зараз позивач не працює, оскільки перебуває у відпустці по догляду за сином, а чоловік працює на ВАТ «Інтерпайп НТЗ»на посаді терміста та отримує заробітню плату близько 3 000 грн., однак через особливості свого характеру не бажає добровільно виконувати батьківський обов'язок по утриманню дитини.
У судове засідання з'явився Позивач ОСОБА_1, підтримала викладені в позовній заяві обставини та вимоги, просила суд стягнути на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі 25 % з усіх видів заробітку Відповідача, починаючи стягувати від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття та стягнути на її утримання аліменти в розмірі 25% від усіх видів заробітку відповідача щомісячно і до досягнення дитиною трирічного віку.
В судове засідання з'явився Відповідач. Підтвердив, що на даний час офіційно працює, розуміє, що повинен утримувати дитину та не заперечує проти задоволення позовних вимог в частині стягнення з нього 25% від усіх видів його заробітку на утримання сина ОСОБА_3, але заперечував проти задоволення вимог в частині розміру стягнення аліментів на утримання дружини. Зазначив, що не заперечує щодо задоволення позовних вимог про стягнення аліментів на утримання ОСОБА_1 в розмірі 8% від усіх його видів заробітку.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває в зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, виданим 17 липня 2010 року Жовтневим відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції, про що зроблено відповідний актовий запис № 458 (а.с. 5).
Від шлюбу Позивач та Відповідач мають дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, свідоцтво про народження серії 1-КИ № НОМЕР_1, видане Жовтневим відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції у Дніпропетровській області 09 березня 2011 року (а.с. 4).
Згідно довідки від 08 липня 2012 року № 137995, виданої головою квартального комітету № 1 Амур-Нижньодніпровської районної ради м. Дніпропетровська ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає разом із сином за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 13).
Відповідно до довідки № 16 від 12 липня 2012 року, виданою Житлово-будівельним кооперативом № 209 від 12 липня 2012 року ОСОБА_1 та ОСОБА_3 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 14).
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.
Враховуючи пояснення Відповідача щодо офіційного його працевлаштування та отримання ним щомісячно доходу суд приходить до висновку про необхідність стягнення аліментів у частці від заробітку.
Згідно з ч. 1 ст. 183 СК України частка від заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Статтею 182 Сімейного Кодексу України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.
При вирішення питання щодо розміру аліментів на дитину в розмірі 25% від усіх видів його доходу, суд враховує пояснення Відповідача щодо офіційного його працевлаштування та отримання ним щомісячно доходу в зазначеному Позивачем розміру, відсутність інших осіб на утриманні.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років, а ч. 6 ст. 84 СК України передбачено право на утримання дружини, з якою проживає дитина і в разі розірвання шлюбу.
Слід зазначити, що ч. 4 ст. 84 СК України право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Таким чином, з огляду на те, що дитина проживає разом з позивачкою, а відповідач є працездатним, на утриманні інших осіб не має, за станом здоров'я може надавати матеріальну допомогу, він має утримувати позивачку до досягнення дитиною трьох років.
Щодо розміру стягнення аліментів на утримання дружини суд бере до уваги пояснення Відповідача щодо неможливості ним надавати аліменти на утримання його дружини ОСОБА_1 в розмірі 25% від усіх його видів заробітку, у зв'язку з наявністю певних грошових зобов'язань, які виникли під час їх сумісного проживання.
Згідно з ч.1 ст.191 СК України, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Судом також вирішується питання про розподіл судових витрат.
На виконання приписів Закону України «Про судовий збір»позивача було звільнено від сплати судового збору, утім на виконання ч. 3 ст. 88 ЦПК України, згідно зі змістом якої, якщо позивача, на користь якого ухвалено судове рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави.
Керуючись ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 367 ЦПК України ст.ст. 84, 180-183 Сімейного кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину та дружину -задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця м. Дніпропетровська, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, уродженки м. Дніпропетровськ, аліменти на утримання дитини -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 25% з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з 25 червня 2012 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця м. Дніпропетровська, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, аліменти на утримання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, в розмірі 14 % з усіх видів заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 25 червня 2012 року і до досягнення малолітньою дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, трьох років.
У задоволенні іншої частини позовних вимог-відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 214, 60 гривень.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини у межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції.
Суддя: Г.В. Бєсєда