УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«31» жовтня 2006 року
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого - Парандюк Т.С.
Суддів - Храпак Н.М., Бахметової В.Х.
при секретарі - Жовняревич Т.М.
з участю представника ГУМНС України в
Тернопільській області, ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тернополі адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного Управління МНС України в Тернопільській області на постанову Тернопільського міськрайонного суду від 5 вересня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління МНС України в Тернопільській області про призначення пенсії за вислугу років, відшкодування витрат за комунальні послуги, стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Тернопільського міськрайонного суду від 5 вересня 2006р. задоволено частково позов ОСОБА_1 Постановлено зобов»язати головне Управління МНС України в Тернопільській області призначити пенсію за вислугу років відповідно до п»б» ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» ОСОБА_1 з часу його звільнення зі служби.
В апеляційній скарзі ГУ МНС України в Тернопільській області просить постанову суду скасувати, постановивши нову постанову, якою відмовити в задоволенні вимог ОСОБА_1, посилаючись на порушення норм матеріального права.
В суді апеляційної інстанції представник ГУ МНС України в Тернопільській області доводи скарги підтримав.
ОСОБА_1 заперечив доводи апелянта і просив залишити в силі постанову суду І інстанції.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши доводи апеляційної скарги за матеріалами справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає виходячи з слідуючих підстав.
Справа № 22ас-599 Головуючий 1 інстанції - Шульгач М.П.
Категорія призн.пенсії за вислугу років Доповідач Бахметова В.Х.
Задовольняючи вимоги ОСОБА_1 про призначення пенсії за вислугою років суд І інстанції виходив з того, що до вислуги років для нарахування пенсії останньому слід зарахувати період його роботи на посаді службовця невоєнізованої пожежної охорони СДПГ-14 с.В.Бірки Тернопільського р-ну, яка в послідуючому була переведена у воєнізовану з 20.04.1992р. по 4.04.1995р. - 2 р. 11 міс. 14 дн.
А також зарахувати у пільговому обчисленні 1 місяць за півтора місяці період служби в УДПО ГУ МВС України в Київській області ( у зоні безумовного ( обов»язкового) та гарантованого добровільного відселення з 15.04.1995р. по 6.02.1996р. - 4 місяці 25 днів.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду, оскільки він ґрунтується на матеріалах справи та відповідає вимогам закону.
Відповідно до ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, звільнені зі служби незалежно від підстав та часу звільнення і досягли 45-річного віку, крім осіб, позбавлених військових або спеціальних звань, а також звільнених зі служби у зв»язку з засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого посадового становища, або вчинення корупційного діяння, а ті з них, що є інвалідами війни,-незалежно від віку, і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 каледнарних років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ або служба в державній пожежній охороні.
Як встановлено судом І інстанції ОСОБА_1 має всі умови для призначення пенсії за вислугу років по п»б» ст.12 вищезазначеного закону.
При вказаних обставинах постанова суду відповідає вимогам як матеріального, так і процесуального законодавства. Підстав для скасування з мотивів викладених в апеляції колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст.198, 200, 206 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Головного Управління МНС України в Тернопільській області залишити без задоволення.
Постанову Тернопільського міськрайонного суду від 5 вересня 2006р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.