Справа № 0417/8611/2012
№ 2/0417/5077/2012
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2012 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді: Бєсєди Г.В.
при секретарі: Кривич О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Індустріального районного суду м. Дніпропетровська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська 12 червня 2012 року звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини: доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи стягувати від дня подання позовної заяви до суду і до досягнення повноліття.
В позовній заяві Позивач зазначила, що 15 листопада 2003 року між нею та Відповідачем було укладено шлюб, від шлюбу вони мають доньку ОСОБА_3, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1. З грудня 2006 року Відповідач мешкає разом з матір'ю у Донецькій області, із родиною не спілкується, участі у вихованні дитини не бере, ніякої матеріальної допомоги на утримання та виховання неповнолітньої доньки не надає.
У судове засідання з'явився Позивач ОСОБА_1.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи у його відсутність не подав, в зв'язку з чим, суд за згодою позивача ухвалив проводити заочний розгляд справи з ухваленням заочного рішення суду.
В судовому засіданні Позивач підтримав свої позовні вимоги та просив суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини: доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини від усіх видів заробітку (доходу), обґрунтовуючи тим, що Відповідач інших дітей не має, інших непрацездатних осіб, які знаходиться на його утриманні він також не має, а вона має ще на утриманні неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, тому вважає, що з нього повинна стягуватися саме аліменти в зазначеному розмірі.
Заслухавши пояснення Позивача, дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває в зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_1, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Мар'їнського районного управління юстиції Донецької області 22 березня 2005 року (а.с. 4).
Від шлюбу Позивач та Відповідач мають дитину: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, свідоцтво про народження, видане відділом записів актів громадянського стану м. Подільська Головного Управління ЗАГС Московської області 23 червня 2004 року (а.с. 5).
Згідно довідки від 03 липня 2012 року № 112, виданої директором ТОВ «БЕП «Січеслав-Житлобуд»ОСОБА_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 разом з нею проживають та зареєстровані ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.
Згідно з ч. 1 ст. 183 СК України частка від заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Статтею 182 Сімейного Кодексу України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.
При вирішення питання щодо розміру аліментів та задоволення позову частково, суд враховував пояснення Позивача щодо наявності у неї на утриманні, крім доньки ОСОБА_3, ще й інших непрацездатних осіб, а також те, що Позивач на даний час працює, та має постійний дохід у вигляді заробітної плати в розмірі 3 400 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Судом також вирішується питання про розподіл судових витрат.
На виконання приписів Закону України «Про судовий збір»позивача було звільнено від сплати судового збору, утім на виконання ч. 3 ст. 88 ЦПК України, згідно зі змістом якої, якщо позивача, на користь якого ухвалено судове рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави.
Керуючись ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 367 ЦПК України ст.ст. 84, 180-183 Сімейного кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженця м. Курахове Мар’їнського району Донецької області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8, уродженки м. Павлоград Дніпропетровської області, аліменти на утримання дитини -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/3 усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з 12 червня 2012 року і до досягнення дитиною повноліття.
В іншій частині позовних вимог -відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 214, 60 гривень.
Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача з поданням такої заяви у десятиденний термін з дня отримання копії рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, на рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Дніпропетровської області через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя: Г.В. Бєсєда