Справа № 0417/8811/2012
№ 2/0417/5114/2012
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2012 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді: Бєсєди Г.В.
при секретарі: Кривич О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Індустріального районного суду м. Дніпропетровська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: СГІРФО Індустріального РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області про втрату права на проживання в житловому приміщенні та зняття з реєстраційного обліку, -
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2, третя особа: СГІРФО Індустріального РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області про втрату права на проживання в житловому приміщенні та зняття з реєстраційного обліку.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначила, що ОСОБА_2 був одружений з її дочкою ОСОБА_3, після розірвання шлюбу ОСОБА_2 не мешкає в квартирі АДРЕСА_1. За час відсутності Відповідача був складений акт підтверджуючий його відсутність. Кошти за комунальні послуги Відповідач солідарно не сплачує.
В судове засідання з'явився позивач, відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся відповідно до ч. 9 ст. 74 ЦПК України, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи у його відсутність не подав, в зв'язку з чим, суд враховуючи думку позивача, ухвалив відповідно до ст. 224 ЦПК України проводити заочний розгляд справи з ухваленням заочного рішення суду. Представник третьої особи - СГІРФО Індустріального РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області також в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без присутності їх представника.
Позивач в судовому засіданні підтвердила викладені в позовній заяві обставини та просила суд задовольнити позов, у зв'язку з тим, що Відповідач дійсно не проживає в зазначеній квартирі, після того як шлюб був розірваний між її донькою та Відповідачем він виїхав з квартири та більше ні вона, ні її донька його не бачили, зазначила, що всі комунальні платежі вона сплачує самостійно.
Суд, вислухавши пояснення Позивача, дослідивши матеріали справи приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 ОСОБА_1 належить на праві власності на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 06 травня 1994 року та зареєстрованого в реєстровій книзі за № 129п-78. Також співвласником даної квартири є і її донька ОСОБА_3 (а.с. 22).
Відповідно до довідки, виданої ПРАТ «ДПМК № 246»від 02.07.2012 року в квартирі АДРЕСА_1, зареєстрована ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с. 13).
Відповідно до акту, складеного 17 січня 2012 року та посвідченого мешканцями АДРЕСА_4, який засвідчений представником ПРАТ «ДПМК № 246»ОСОБА_2 не проживає в АДРЕСА_1 на протязі останніх двох років (а.с. 8).
Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном. Власник має право вимагати усунення перешкод в користування та розпорядження своїм майном, що передбачено ст. 391 ЦК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 405 ЦК України член сім'ї власника житла, який проживає з ним має право на користування цим житлом відповідно до закону. Згідно зі ст. 406 право користування чужим майном припиняється у разі припинення обставин, що стали підставою для встановлення такого права, а саме в даному випадку, оскільки відповідач вже будучи не членом власника сім'ї, втратив підставу для встановленого йому права користування житлом.
На підставі викладеного, а також враховуючи те, що реєстрація відповідача порушує право вільно користуватися та розпоряджатися своєю власністю, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, а ОСОБА_2 потрібно визнати таким, що втратив право користування житлом, а саме квартирою АДРЕСА_1.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 317, 319, 383, 391 ЦК України, ст. ст. 3, 10, 11, 60, 74 212-215, 224-226 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: СГІРФО Індустріального РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області про втрату права на проживання в житловому приміщенні та зняття з реєстраційного обліку -задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житлом, а саме квартирою АДРЕСА_1 та зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача з поданням такої заяви у десятиденний термін з дня отримання копії рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, на рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Дніпропетровської області через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя: Г.В. Бєсєда