Провадження № 1/2517/315/12
ВИРОК
Іменем України
05 вересня 2012 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого -Короткої А.О.,
при секретарі -Мандриці К.С.,
за участю:
прокурора -Сухоноса А.В.,
захисника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Прилуках кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Товкачівка Прилуцького району Чернігівської області, українця, громадянина України, з повною середньою освітою, одруженого, працюючого бригадиром відокремленого підрозділу «Прилуцька дистанція колії»ДП «Південна залізниця», раніше не судимого, що проживає за адресою: АДРЕСА_1
у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст.307, ч.2 ст.309 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
З осені 2011 року, точної дати слідством не встановлено, ОСОБА_2, не маючи на те відповідного, встановленого законодавством, дозволу придбав з невстановленого в ході досудового слідства джерела подрібнену речовину рослинного походження зеленого кольору та фрагменти стебел коноплі з бічними гілками, які, сприймаючи як наркотичний засіб -коноплю, зберігав у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1, з метою в подальшому використовувати їх для власного споживання без мети збуту.
15.06.2012 року, близько 10 години 30 хвилин, ОСОБА_2, перебуваючи поряд із залізничним вокзалом на автомобільній зупинці мікрорайону «Рокітне»в м.Прилуки Чернігівської області, під час проведення оперативної закупки наркотичних засобів, отримавши від ОСОБА_3 грошові кошти в сумі 450,00 грн., незаконно збув йому близько 20 г подрібненої рослинної речовини в поліетиленовому пакетику, яка згідно з висновком судово-хімічної експертизи є подрібненою речовинною рослинного походження темно-зеленого кольору та має анатомо-морфологічні ознаки рослин роду «Коноплі», містить наркотично-активний компонент канабісу - тетрагідроканнабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом -каннабісом, маса якого в перерахунку на висушену речовину становить 20,211 г.
22.06.2012 року, близько 20 години, ОСОБА_2, перебуваючи поряд з АЗС «Авіас», яка розташована в с.Заїзд Прилуцького району Чернігівської області, під час проведення оперативної закупки наркотичних засобів, отримавши від ОСОБА_3 грошові кошти в сумі 450,00 грн., повторно незаконно збув йому близько 30 г подрібненої рослинної речовини в прозорому поліетиленовому пакеті, яка згідно з висновком судово-хімічної експертизи є подрібненою речовинною рослинного походження темно-зеленого кольору та має анатомо-морфологічні ознаки рослин роду «Коноплі», містить наркотично-активний компонент канабісу - тетрагідроканнабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом -каннабісом, маса якого в перерахунку на висушену речовину становить 15,352 г.
22.06.2012 року співробітниками Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області був проведений зовнішній огляд ОСОБА_2 та автомобіля марки «PEUGEOT-PARTNER», д.н.з. НОМЕР_1, яким ОСОБА_2 керує за дорученням, в ході якого було виявлено та вилучено прозорий поліетиленовий пакет з подрібненою речовиною рослинного походження, яка згідно з висновком судово-хімічно хімічної є подрібненою речовиною рослинного походження темно-зеленого кольору, має анатомо-морфологічні ознаки рослин роду «Коноплі», містить наркотично-активний компонент каннабісу -тетрагідроканнабінол і є особливо небезпечним наркотичним засобом -каннабісом, маса якого в перерахунку на висушену речовину складає 20,9 г. Після цього співробітниками Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області було проведено санкціонований обшук за місцем проживання ОСОБА_2, що за адресою: АДРЕСА_1, в ході якого було виявлено та вилучено два поліетиленові пакети з подрібненою речовиною рослинного походження та речовину рослинного походження зелено -коричневого кольору у вигляді верхівкових частин та листя. Згідно з висновком судово-хімічної експертизи виявлена та вилучена подрібнена рослинна речовина у поліетиленових пакетах та речовина рослинного походження зелено -коричневого кольору у вигляді верхівкових частин та листя є особливо небезпечним наркотичним засобом -каннабісом, висушена вага якого складає відповідно: 308,1 г, 109,8 г та 91,5 г. При цьому загальна вага каннабісу в перерахунку на висушену речовину склала 530,3 г.
Підсудний ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердив обставини, викладені вище, та повністю визнав свою вину за пред'явленим йому обвинуваченням за ч.2 ст.307, ч.2 ст.309 КК України. У скоєному щиро розкаявся та зарікся більше ніколи не займатися подібною діяльністю.
На підставі ст.299 КПК України судом визначено недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким з учасників процесу не оспорюються.
За таких обставин суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_2 у скоєнні описаного вище злочину доведена повністю.
Оцінюючи зібрані по справі та перевірені докази, суд дійшов висновку, що інкриміновані підсудному ОСОБА_2 діяння повністю доведені і правильно кваліфіковані за: ч.2 ст.309 КК України, як умисні дії, що виразились у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту у великих розмірах; ч.2 ст.307 КК України, як умисні дії, що виразились в незаконному збуті наркотичних засобів, який мав місце 16.06.2012 року, особою яка раніше вчинила злочин, передбачений ст.309 КК України; ч.2 ст.307 КК України, як умисні дії, що виразились в незаконному збуті наркотичних засобів, який мав місце 22.06.2012 року, вчиненому повторно особою, яка раніше вчиняла злочини, передбачені ст.ст.307, 309 КК України.
Відповідно до ст.66 КК України обставинами, що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_2, суд визнає його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Відповідно до ст.67 КК України обставин, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_2, судом не було встановлено.
Вирішуючи питання про міру покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчинених ним злочинів, особу підсудного, який раніше не притягувався до будь-якої відповідальності, має постійне місце роботи та проживання, за якими характеризується позитивно, його вік, стан здоров'я та сімейний стан, зокрема те, що він утримує як свою родину, так і двох батьків похилого віку, здійснює постійний догляд за матір'ю ОСОБА_4, яка страждає на катаракту обох очей і потребує сторонньої допомоги, крім того, суд враховує сукупність обставин, що пом'якшують покарання ОСОБА_2, та відсутність обставин, які б обтяжували його покарання, у зв'язку з чим, вважає за можливе призначити йому покарання із застосуванням ст.69 КК України, призначивши таке нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції частини 2 статті 307 КК України, звільнивши його також від обов'язкового додаткового покарання, передбаченого цією ж санкцією, та призначити ОСОБА_2 за сукупністю злочинів покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, звільнивши від його відбування з випробуванням.
Судові витрати в розмірі 1646 грн. 40 коп. за проведення експертиз по даній справі слід стягнути з ОСОБА_2 на користь держави, а долю речових доказів суд - вирішити на підставі ст.81 КПК України.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили слід залишити попереднім - підписку про невиїзд.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В :
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, та призначити йому покарання, із застосуванням ст.69 КК України, у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі, звільнивши його від додаткової міри покарання у вигляді конфіскації майна.
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, та призначити йому покарання у виді 2 (двох) років позбавлення волі.
Відповідно до ст.70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_2 покарання у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного судом покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном два роки.
Відповідно до ст.76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_2 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
До набрання вироком законної сили засудженому ОСОБА_2 залишити попередню міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд.
Речові докази:
- подрібнену речовину рослинного походження -каннабіс, вага сухого залишку якої становить 20,211 г, що знаходиться на зберіганні в камері зберігання речових доказів Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області, -знищити;
- подрібнену речовину рослинного походження -каннабіс, вага сухого залишку якої становить 15,352 г, що знаходиться на зберіганні в камері зберігання речових доказів Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області, -знищити;
- зразки порошку та вати, якою даний порошок наносився на купюри, а також вату, за допомогою якої було зроблено змив з долонь ОСОБА_2, які знаходяться на зберіганні в камері зберігання речових доказів Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області, -знищити;
- подрібнену речовину рослинного походження зеленого кольору, що містить наркотично-активний компонент -тетрагідроканнабінол і є особливо-небезпечним наркотичним засобом каннабісом, загальною вагою в перерахунку на суху речовину 530,3 г, що знаходиться на зберіганні в камері зберігання речових доказів Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області, -знищити;
- грошові купюри номіналами: 20 гривень серії МД №9859182, 20 гривень серії КБ №9297881, 20 гривень серії КЙ №6375943, 20 гривень серії КХ №2917127, 20 гривень серії ЗЕ №5836475, 50 гривень серії ЕШ №9948665, 50 гривень серії КМ №0440275, 50 гривень серії ВЕ №6160450, 50 гривень серії ЗГ №9260219, 50 гривень серії АЄ №2333244, 50 гривень серії ЗГ №3266562, 50 гривень серії ЕШ №3438093, 200 гривень серії ВД №3592815, 200 гривень серії ЕЄ №4407337, 200 гривень серії АЄ №4287419, 200 гривень серії ЕИ №7006128, які здані до каси Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області, - повернути Прилуцькому МВ УМВС України в Чернігівській області;
- мобільний телефон марки «Nokia C2-03» чорного кольору, ІМЕІ:1-НОМЕР_2, ІМЕІ:2-НОМЕР_3, що знаходиться на зберіганні в камері зберігання речових доказів Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області, - повернути його законному володільцю ОСОБА_2, знявши арешт з даного майна;
- грошові кошти в сумі 600 грн., що знаходяться в касі Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській області, -повернути їх законному володільцю ОСОБА_2.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати за проведення експертиз по справі в розмірі 1646 (одна тисяча шістсот сорок шість) грн. 40 коп.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя А.О.Коротка