Судове рішення #26765661

Справа № 2303/1649/12

24.12.2012



Справа № 2-о/2303/38/12

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2012 року Драбівський районний суд Черкаської області в складі: головуючого -судді Чепурного О.П., при секретарі -Бубир В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Драбів цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин та факту належності документа, -

ВСТАНОВИВ :

Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин та факту належності документа. В заяві вказував, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його мати ОСОБА_2. При своєму житті вона вчинила заповіт та вказала, що все своє майно заповідає синові ОСОБА_1, який посвідчений 19.02.1997 року приватним нотаріусом Золотоніського міськнотаріального округу, який на день смерті спадкодавця не змінений та не скасований. Заповіт вчинений від імені матері по прізвищу ОСОБА_2, згідно свідоцтва про смерть її прізвище вказано також ОСОБА_2, а тому вчинила заповіт на ім'я заявника ОСОБА_1 вважаючи, що він також має таке ж прізвище. Згідно свідоцтва про народження заявника, яке видано Ігулецьким райбюро ЗАГС м. Кривого Рогу Дніпропетровської області 14.01.1964 року на російській мові прізвище вказано заявника та його батьків -ОСОБА_1. Заяник має паспорт в якому його прізвищу зазначено як ОСОБА_1. Прізвище зацікавленої особи по справі пишеться через букву «и»- ОСОБА_1. Оскільки маються розбіжності в прізвищі згідно паспорту, свідоцтва про народження та прізвищ вказаних в свідоцтві про смерть та в заповіті спадкодавця, однієї букви, то нотаріальна контора немає можливості видати свідоцтво на спадщину ні за законом ні за заповітом, а тому заявник вимушений звернутися до суду.

В судовому засіданні заявник підтримав свою заяву та просив її задоволити. Пояснив суду, що встановлення родинних відносин потрібно для оформлення спадщини, буква у прізвищі була змінена при видачі паспорту у 2000 році при перекладі його прізвища з російської мови на українську.

Зацікавлена особа ОСОБА_3 в судовому засіданні заяву підтримав, пояснив, що він є батьком заявника і раніше до заміни паспорту прізвище заявника дійсно було ОСОБА_1 у зв'язку з чим його мати склала заповіт саме вказуючи це прізвище.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення заявника, зацікавленої особи, свідка, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 дійсно є сином ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Це підтверджується копією свідоцтва про народження, поясненнями зацікавленої особи та показаннями свідка. При своєму житті вона вчинила заповіт та вказала, що все своє майно заповідає синові ОСОБА_1, який посвідчений 19.02.1997 року приватним нотаріусом Золотоніського міськнотаріального округу. Заповіт вчинений від імені матері на ім'я свого сина по прізвищу ОСОБА_2, що відповідало на той час його паспорту та свідоцтву про народження. Проте, при заміні паспорту заявнику було змінено написання його прізвища на «ОСОБА_1», що підтверджується копією паспорту. Дана обставина стала перешкодою для оформлення заявником отриманої спадщини. Таким чином, суд вважає заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 208, 209, 210, 212 - 215, 259 ЦПК України, суд, -




ВИРІШИВ :


Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин задоволити.

Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є рідним сином ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Встановити факт , що заповіт, вчинений ОСОБА_2, посвідчений 19.02.1997 року приватним нотаріусом Золотоніського міськнотаріального округу ОСОБА_4 зареєстрований в реєстрі за № 88 на ім'я ОСОБА_1, вважати вчиненим на ім'я -ОСОБА_1.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Черкаської області через Драбівський районний суд.


Головуючий:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація