Судове рішення #26790277


Справа № 408/9287/12

Провадження № 1/408/801/12




У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


"25" грудня 2012 р.


Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Чайкіна О. В. розглянувши скаргу приватного обвинувачення ОСОБА_2, про притягнення ОСОБА_3, ОСОБА_4, до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 125 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

24 грудня 2012 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернулася до суду зі скаргою приватного обвинувачення про притягнення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, охоронця СП «Група 4 Секурітас ЛТД», по охороні території ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, охоронця СП «Група Секурітас ЛТД», по охороні території ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 125 КК України.

Вказана скарга надійшла до суду в період дії Кримінально-процесуального кодексу України в редакції 2012 року, який набрав законної сили 20.11.2012 року. Подача та розгляд кримінального провадження у формі приватного обвинувачення регламентується главою 36 цього кодексу. Відповідно до положень ст. 477 КПК України 2012 р. кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, зазначених ст. 477 КПК України 2012р, зокрема щодо кримінального правопорушення, передбаченого статтею 125 КК України.

Відповідно до ст. 478 КПК України потерпілий має право подати до слідчого, прокурора, іншої службової особи органу, уповноваженого на початок досудового розслідування, заяву про вчинення кримінального правопорушення протягом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення певного кримінального правопорушення.

Згідно положень КПК України 2012 р. не передбачено право суду розпочинати досудове розслідування і кримінальне провадження на підставі заяви потерпілого та не передбачено стадії порушення кримінальної справи. Слід зазначити, що згідно вимог ч. 3 ст.26 КПК України 2012 р. слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

В силу положень ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В даному випадку ОСОБА_2 звернулася до суду після набрання чинності КПК України 2012 р. із заявою про порушення кримінальної справи та просить суд вирішити питання, яке не передбачено КПК України 2012 року.

Вивчивши матеріали скарги та на підставі викладеного, суд приходить до висновку, про неможливість розгляду вказаної заяви та необхідності відмовити заявнику в її розгляді.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 216, 477, 478 КПК України, суддя -

У Х В А Л И В :

Відмовити в розгляді заяви ОСОБА_2 про вчинення охоронцем СП «Група 4 Секурітас ЛТД», по охороні території ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та охоронцем СП «Група Секурітас ЛТД», по охороні території ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України.

Роз'яснити ОСОБА_2, що відповідно до ст. 478 КПК України вона має право подати до слідчого, прокурора, іншої службової особи органу, уповноваженого на початок досудового розслідування, відповідну заяву про вчинення кримінального правопорушення протягом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення певного кримінального правопорушення.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.




Суддя: О. В. Чайкіна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація