Судове рішення #26835141

Справа №1304/11780/12

Провадження №2-а/1304/665/12



УХВАЛА

про повернення позовної заяви



25 грудня 2012 року суддя Галицького районного суду м.Львова Государський А.В., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк», Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова про зобов'язання до вчинення дій,


в с т а н о в и в :


позивач звернулась в суд з позовом до Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк», Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова про зобов'язання до вчинення дій з підстав, викладених у фабулі позову.

У відповідності до ч.ч.1, 2 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Пунктом 7 ч.1 ст. 3 КАС України передбачено, що суб'єкт владних повноважень -це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Разом з тим, згідно з п.1 ч.1 ст.15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Таким чином, позовна вимога до Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк»розгляду в порядку адміністративного судочинства не підлягає.

Окрім того, ст.18 КАС України визначено справи, що предметно підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам та окружним адміністративним судам. Зокрема, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позов пред'явлено до Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова, що є органом державної влади, щодо зобов'язання його до вчинення дій на виконання владних управлінських функцій.

У відповідності до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

З огляду на викладене, вважаю, що позовну заяву слід повернути позивачеві, роз'яснивши йому право на звернення до Львівського окружного адміністративного суду з вимогою до Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова, а також те, що позовна вимога до Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк»підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 18, 108 КАС України, ст.15 ЦПК України, суддя


у х в а л и в :


позовну заяву ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк», Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова про зобов'язання до вчинення дій повернути позивачеві, роз'яснити право на звернення до Львівського окружного адміністративного суду з вимогою до Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова, а також те, що позовна вимога до Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк»підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя А.В. Государський




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація