Справа №1-430/2006
ВИРОК
іменем України
17 жовтня 2007 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області у складі головуючого Гутій О.В.: при секретарі Паллай О.В., з участю прокурора Бішко А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мукачево кримінальну справу про обвинуваченняОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця і мешканця с АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з середньою освітою не одруженого, працює слюсарем ВАТ «Закарпатгаз», відповідно до ст. 89 КК України не судимого,
за ст. 122 ч.1 КК України,
ВСТАНОВИ В:
15 квітня 2007 року близько 4 години в м. Мукачево ОСОБА_1 у приміщенні кафе «Багіра»по вул. генерала Петрова, на грунті неприязних відносин вчинив сварку з ОСОБА_2, після чого наніс йому один удар по обличчю кулаком, згодом ще один удар кулаком, в якому була затиснута більярдна куля, внаслідок чого спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді закритої черепної-мозкової травми, струс головного мозку, що проявилося ністагмом, анізорефлексією, позитивним симптомами Седана, Марісеку-Родовичі, травматичної однобічного перелому передньої стінки право! верхньої щелепної пазухи (по типу Герена), конфузія правого очного яблучка середнього ступеня, після травматична гематома верхньої повіки, які згідно висновку судово-медичного експерта № 426/2007 від 20 червня 2007 року відносяться до групи тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості.
Підсудній свою вину визнав повністю і пояснив суду, що 14 квітня 2007 року ввечері він зайшов у кафе «Багіра», що знаходиться по вул. генерала Петрова в м. Мукачево, де зустрів свого знайомого ОСОБА_2, з яким у нього ще раніше склалися неприязні відносини. Побачивши потерпілого, почав чіплятися до нього словами (якими не пам'ятає), у відповідь на щоОСОБА_2 вдарив його по обличчю. Після цього, він вдарив потерпілого кулаком по обличчю, згодом наніс йому ще один удар кулаком, в якому була затиснута більярдна куля. Розкаюється у вчиненому, просить суворо не карати.
Відповідно до ст. 299 КПК України судом постановлено здійснити обмеження обсягу доказів, що підлягають дослідженню та роз'яснено підсудному та іншим учасникам судового розгляду правові наслідки такого розгляду, і встановлено наступний порядок дослідження доказів: допитати підсудного, дослідити документи, що містяться в матеріалах справи постановлено не допитувати свідків по справі, оскільки ніхто з учасників судового розгляду не оспорив фактичні обставини справи.
Крім визнання своєї вини, вина підсудного ОСОБА_1 у скоєному також стверджується дослідженими судом матеріалами справи:
рапортом о/ч Мукачівського MB УМВС України в Закарпатській області (а.с. 5);
протоколом виїмки від 5 червня 2007 року (а.с. 41);
- протоколом огляду та фото таблицею до нього (а.с. 42-43);
постановою про визнання речовим доказом від 5 червня 2007 року (а.с. 44); висновком судово-медичної експертизи від 20.06.2007 року № 426/2007, згідно якої у ОСОБА_2виявлені тілесні ушкодження у вигляді закритої черепної-мозкової травми, струс головного мозку, що проявилося ністагмом, анізорефлексією, позитивним симптомами Седана, Марісеку-Родовичі, травматичної однобічного перелому передньої стінки правої верхньої щелепної пазухи (по типу Герена), конфузія правого очного яблучка середнього ступеня, після травматична гематома верхньої повіки. Вказані тілесні ушкодження виникли від дії твердих тупих предметів, чим може являтися більярдна куля, по ударному
механізму спричинення. По давності виникнення можуть вкладатися в дату події,
що мала місце 15.04, 2007 ооку. Відносяться до тілесних ушкоджень середнього
ступеня тяжкості (а.с. 67-69);
висновком судово-медичної експертизи від 12.06.2007 року № 427/2007, згідної
якого у ОСОБА_1 виявлені тілесні ушкодження у виді синців спинки носа по
центру, акулової області з права, зовнішньої поверхні середньої третини правого
передпліччя, закритий перелом кісток спинки носа із зміщенням відламків і
порушення носового дихання. Вказані тілесні ушкодження виникли від дії
обмеженої травмуючої поверхні твердих тупих предметів по ударному механізму
спричинення, якими можуть бути затиснуті в кулак руки сторонньої людини. По
давності виникнення можуть вкладатися в дату події, що мала місце 15.04.2007
року. Відносяться до легких тілесних ушкоджень (а.с. 71-73);
- протоколом очної ставки між ОСОБА_2та ОСОБА_1 (а.с. 60-62).
Оцінюючи зібрані докази в сукупності, суд вважає їх належними, допустимими,
достовірними та достатніми по справі кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 122 ч.1 КК
України - умисне середньої" тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке
не є небезпечним для життя, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я або
значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину.
Згідно вимоги ВІТ УМВС України в Закарпатській області ОСОБА_1 судимий за вироком Мукачівського районного суду від 20.11.1998 року за ч. 2 ст. 206 КК України до 21 років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на 1 рік зі сплатою штрафу; за вироком Мукачівського міськрайонного суду від 14 травня 2004 року за ч. 1 ст. 296 КК| України до 1 року обмеження волі з іспитовим строком 1 рік. Згідно ст. 89 КК України судимості не має. (а.с. 87).
За місцем роботи ОСОБА_1 характеризується позитивно (а.с. 93). Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1, - судом не встановлено. Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1, - вчинення злочину у стані алкогольного сп'яніння.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом'якшують відповідальність.
Враховуючи тяжкість злочину, особу винного, обставини справи, суд приходить до висновку про можливість виправлення ОСОБА_1 без відбування покарання, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням.
Речовий доказ - більярдну кулю, передану на зберігання в кафе «Багіра», відповідно до ст. 81 КПК України слід залишити власнику. Цивільний позов по справі не заявлявся.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. ст. 81, 323, 324 КПК України, ст. ст. 65, 66, 75, 76 КК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 122 ч.1 КК України, та призначити йому покарання у виді обмеження волі строком на два роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку терміном один рік шість місяців не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов'язки.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати засудженого повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи, не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції. Запобіжний захід засудженому до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Речовий доказ - більярдну кулю, передану на зберігання в кафе «Багіра», залишити власнику.
На вирок може бути подана апеляція в апеляційний суд Закарпатської області
через цей суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.