Справа № 22ас339 2006 p. Головуючий у 1 інстанції - Баранець А.М.
Категорія 22 Доповідач - Спірідонова Л.С.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
Іменем України
1 листопада 2006 р. Судова палата в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючого - Полежай В.Д.
Суддів- Спірідонової Л.С, Белінської І.М.
при секретарі - Шевченко Н.П.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Світловодського міськрайсуду від 26 травня 2006 p., -
ВСТАНОВИЛА:
В листопаді 2004 року ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Кіровоградського обласного військового комісаріату про перерахунок призначеної пенсії.
Зазначав, що є пенсіонером Міністерства Оборони України, у відставку вийшов у січні 1985 року, однак вважає, що розмір пенсії обрахований невірно без врахування надбавок 40%, 100%, 90% та 33,3 %, передбачених Указами Президента України і виданих в період 1999-2003 р.
Також вважає, що має право на обрахування пенсії на пільгових умовах з розрахунку один місяць за три місяці в період проходження військової служби з 8.08.1962 р. по 30.11.1963 р. на о. Куба, що прирівнюється до участі у бойових діях.
Просив визнати його право на проведення перерахунку пенсії із зазначених підстав та зобов'язати відповідача такий перерахунок провести.
Рішенням Світловодського міськрайсуду від 29 червня 2005 р. в задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою апеляційного суду Кіровоградської області від 21 вересня 2005 року рішення залишено без змін.
Ухвалою Вищого Адміністративного Суду України від 15 лютого 2006 року зазначене рішення та ухвала в частині відмови ОСОБА_1 у перерахунку вислуги років в порядку пільгового обчислення скасовані і в цій частині справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції, в решті судові рішення залишені без змін.
Постановою Світловодського міськрайсуду від 26 травня 2006 року позов залишено без задоволення.
Суд прийшов до висновку, що позивач не надав доказів та не довів, що він в період перебування на Кубі з 8.08.1962 р. по 30.11.1963 р. приймав участь у бойових діях.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду з направленням справи на новий розгляд з тих підстав, що суд не дав належної оцінки наданих ним письмовим доказам, зокрема архівній довідці та копії посвідчення ветерана війни - учасника бойових дій.
Перевіривши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, вислухавши пояснення представника відповідача, вивчивши матеріали справи колегія суддів приходить до висновку, що підстави для задоволення скарги відсутні.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1. до квітня 1985 року проходив службу у Збройних Силах України, а після звільнення у запас був направлений до Світловодського військового комісаріату для постановки на військовий облік з призначенням пенсії.
Посилаючись на архівну довідку від 31.07.1996 р. (а.с.20) позивач вважає, що період служби на о. Куба з 8.09.1962 р. по 30.11.1963 р. йому слід зарахувати на пільгових умовах один місяць за три як учаснику бойових дій.
За змістом довідки вбачається, що ОСОБА_1 проходив службу у військовій частині на о. Куба у згаданий період на посаді ІНФОРМАЦІЯ_1 у військовому званні «старший лейтенант». Особистий склад військової частини приймав участь у наданні інтернаціональної допомоги на території о. Куба, в/ч несла бойове чергування повітряних рубежів о. Куба, що також підтверджують накази військового командування.
Постановою КМУ №63 від 8.02.1994 р. затверджено перелік держав, яким надавалась допомога і періоди бойових дій на їх територіях, в т.ч. і о. Куба.
З моменту звільнення позивача у запас пенсійне законодавство, в т.ч. і стосовно військовослужбовців, неодноразово змінювалось.
На момент звернення ОСОБА_1. до суду чинним є ЗУ «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб від 9.04.1992 р. та постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» №393 від 17.07.1992 р.
При цьому п.З п./п. а передбачено, що до вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям на пільгових умовах один місяць служби за три місяці в разі участі у бойових діях у воєнний час.
Колегія суддів вважає, що перебування позивача у складі військової частини, яка здійснювала бойове чергування на території країни, де велись бойові дії, не є беззаперечним доказом безпосередньої участі ОСОБА_1 в цих діях.
Крім того, колегія приймає до уваги, що в наказі головнокомандуючого військ ПВО НОМЕР_1. (а.с. 10) про звільнення в запас зазначено, що позивач вислуги років в пільговому обрахуванні не має.
Пунктом 5 постанови КМУ №393 від 17.07.1992 р. передбачено, що вислуга років, яка була обчислена для призначення пенсій військовослужбовцям до введення в дію ЗУ «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» від 9.04.92 p., перегляду не підлягає.
Оскільки доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судом допущено порушення норм матеріального або процесуального права, які передбачені ст.ст.201,202,204 КАС України, як підстави для зміни чи скасування рішення суду, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу відхилити.
Керуючись ст.ст. 198п.1 ч.1, 200, 205-206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відхилити.
Постанову Світловодського міськрайсуду від 26 травня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого Адміністративного суду України протягом одного місяця.