АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц-2815 Головуючий 1 інстанції Мороз В.П.
Категорія 13 Доповідач ЛаченковаО.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 жовтня 2006 року Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді - Петренко І.О. суддів- Болтунової Л.М., Лаченкової О.В. при секретарі - Журавель Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на рішення Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 21 грудня 2005 року по справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_5, треті особи: Управляння житлового господарства Дніпропетровської міської ради, обласне житлово-комунальне підприємство «Лівобережжя» про визнання права власності на 50/100 частин домоволодіння та зняття з балансу житлово-комунального підприємства, -
встановила:
В суд з позовом звернулись ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_5, треті особи: Управляння житлового господарства Дніпропетровської міської ради, обласне житлово-комунальне підприємство «Лівобережжя» про визнання права власності на 50/100 частин домоволодіння ,зняття з балансу житлово-комунального підприємства та про розподіл в натурі домоволодіння.
Рішенням Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 21 грудня 2005 року було відмовлено в задоволені позовних вимог в повному обсязі.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_3 ставлять питання про скасування рішення суду, в зв»язку з тим,що суд розглянув справу у відсутність третіх осіб.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, що з'явилися, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Відмовляючи в задоволені позовних вимог ,суд першої інстанції виходив з того,що право власності позивачів на 50/100 частин домоволодіння 14»а»/16»а» ніким не порушується, а розподіл домоволодіння в натурі неможливо, оскільки сторони відмовились від проведення по справі судової будівельно-технічної експертизи.
Розглядаючи спір, колегія суддів вважає, що суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи та сторонами не заперечується, що згідно свідоцтва про право власності на житло від 02.09.1997 року ОСОБА_1,ОСОБА_3.,ОСОБА_2.,ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1, що складає 50/100 домоволодіння, а квартира НОМЕР_1 цього ж домоволодіння належить відповідачці ОСОБА_5, також 50/100 домоволодіння, що підтверджується актом ідеальних часток від 11.04.2005 року.( а.с. 14-15).
На підставі наведеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про те, що право власності позивачів на 50/100 . частин домоволодіння АДРЕСА_1 ніким не порушується .
Відповідно вимог ст..60 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Доводи позивачів в апеляційній скарзі на те, що суд розглянув справу у відсутність 3-х осіб .Управляння житлового господарства Дніпропетровської міської ради, обласне житлово-комунальне підприємство «Лівобережжя» ,не може бути прийнята до уваги,оскільки як вбачається з протоколу судового засідання (на а.с. 71) вони приймали участь в справі.
Таким чином, колегія судців вважає, що доводи апеляційної скарги позивачів суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст.304, ч.1 ст. 307, 308, 313,ч.1 ст.314,315,317,319 ЦПК України колегія суддів,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 - відхилити.
Рішення Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 21 грудня 2005 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до Верховного Суду України.